Trzecia śmierć na planie produkcji HBO

To już trzeci koń uczestniczący w produkcji serialu HBO Luck, który musiał zostać uśpiony. Sprawą zaczęli interesować się obrońcy praw zwierząt i nawołują do wstrzymania filmowania z udziałem zwierząt. Co prawda wypadek nie wydarzył się podczas filmowania ani wyścigu, jednak organizacja badająca okoliczności wypadku nalega, by zatrzymanie udziału zwierząt w produkcji trwało aż do wyjaśnienia sprawy.

Wg HBO, stajenny odprowadzał konia do stajni przy torze wyścigowym w Santa Anita Park, gdy ten stanął na tylnich nogach, przewrócił się i zranił głowę. Koń został uśpiony.

Podczas pierwszego sezonu, filmowanego w 2010 i w 2011 roku, dwa konie zostały ranne w scenach wyścigów i później uśpione. HBO broniło się przedstawiając protokoły i standardy traktowania zwierząt, które były spełnione podczas produkcji. Już wtedy, po śmierci drugiego konia, organizacja zajmująca się obroną zwierząt używanych w filmach, zażądała zatrzymania produkcji. Stacja podjęła kroki mające na celu zapobieżenie podobnym sytuacjom i serial nie został zawieszony.

Kadr z serialu <a class=Kadr z serialu

Serial Luck, o którym mowa, został stworzony przez Davida Milch'a i przedstawia świat wyścigów konnych. Dustin Hoffman gra poważnego przestępcę, który próbuje uzyskać kontrolę nad torem wyścigowym i wprowadzić tam hazard.

Jak myślicie, czy rzeczywiście zostały naruszone prawa zwierząt? Czy może mamy do czynienia z przykrymi wypadkami, na które nikt nie miał wpływu?

Źrodło: http://insidetv.ew.com/2012/03/13/third-horse-dies-on-set-of-hbo-racing-drama-luck/


Natalia Karzel
Po prostu kocham kino :)