Aronofsky rusza z nowym filmem

Darren Aronofsky

Mimo sporych osiągnięć, Darren Aronofsky od zawsze miał kłopot ze zdobyciem dużego budżetu dla swoich filmów. Requiem dla snu oraz Zapaśnik kosztowały po kilka milionów dolarów, Czarny łabędź niecałe piętnaście. Źródło początkowo miało kosztować ponad 70 milionów dolarów, ale ostatecznie skończyło się na połowie tego.

Złą passę ma przerwać Noe: Wybrany przez Boga, opowieść o twórcy biblijnej arki, o której ekranizacji Aronofsky marzył już od dłuższego czasu.

Szacuje się, że na nowy projekt Darrena Aronofsky'ego studia New Regency oraz Paramount mają wyłożyć ponad 130 milionów dolarów, a zdjęcia do filmu mają ruszyć już w lipcu bieżącego roku.

Russell Crowe zagra Noego, choć oprócz niego o tytułową rolę się ubiegali m.in. Christian Bale oraz Michael Fassbender. O pozostałej obsadzie na razie niewiele wiadomo. Spekuluje się, że Liam Neeson ma się wcielić w rolę czarnego charakteru.

Premiery filmu jeszcze nie ustalono, ale najwcześniejszy z możliwych terminów to jesień 2013 roku.

Źrodło: http://blogs.indiewire.com/theplaylist/darren-aronofskys-noah-greenlit-with-july-start-date-russell-crowe-locked-in-to-star


Piotr Biernacki
Fan amerykańskiego kina niezależnego.