Po prostu kocham kino :)

Demistyfikacja charakteryzacji Depp'a w The Lone Ranger 3

Pierwsze zdjęcie z The Lone Ranger ukazujące Johnny'ego Depp'a w roli Tonto pojawiło się niedługo po rozpoczęciu produkcji filmu. Myślę, że dokładnie w tym momencie wielu kinomanów zaczęło się zastanawiać, dlaczego Depp ma na swojej głowie ptaka i skąd tak dziwny makijaż. Do dnia dzisiejszego, to jedno zdjęcie było jedyną dostępną informacją w tym temacie, czas by to zmienić.

Na internetowej stronie Entertainment Weekly Johnny Depp przerywa milczenie i wyjaśnia pochodzenie pomysłu na kostium Tonto, który niektórzy zaczęli już żartobliwie porównywać do postaci Marylina Mansona. Cała charakteryzacja Tonto została zainspirowana obrazem Kirby’ego Sattler’a przedstawiającym Indianina, który rzeczywiście nosił na głowie ptaka. Kiedy aktor zobaczył ten obraz, wiedział już, że znalazł to, czego szukał. Nie jest niespodzianką, że Johnny Depp dobrze przygotowywał się do roli i poszukiwał inspiracji z różnych źródeł, ale ciekawe, że aktor ma tak duży wpływ na charakteryzację i kostium odgrywanej przez siebie postaci – chyba niewielu aktorów ma taką władzę.

Porównaj obraz, którym inspirował się Johnny Depp do efektów pracy charakteryzatorów:

Johnny Depp jako TontoJohnny Depp jako Tonto

By ocenić efekty pracy twórców filmu będziemy musieli jednak jeszcze cierpliwie poczekać, premiera światowa wstępnie ustalona jest na 30 maja 2013 roku, więc w Polsce zapewne jeszcze trochę później.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…