Matthew Modine w obsadzie biografii Jobsa 1

Obsada Jobsa, niezależnego dramatu biograficznego w reżyserii Joshuy Michaela Sterna (Najważniejszy głos, Nigdylandia), stale się powiększa. Dzisiaj dołączył do niej Matthew Modine, którego niebawem będziemy mogli oglądać w filmie Mroczny rycerz powstaje.

Matthew Modine

Modine wcieli się w postać Johna Sculleya, który odpowiedzialny był za zwolnienie Steve'a Jobsa z firmy Apple w latach 80.

John Sculley to amerykański biznesmen urodzony się 6 kwietnia 1939 r. W latach 1970–1977 był wiceprezesem PepsiCo, a w 1977–1983 pełnił funkcję prezesa firmy do czasu objęcia stanowiska w Apple Computer. Wówczas w tym czasie Jobs zadał mu słynne pytanie "Chcesz sprzedawać słodką wodę do końca swojego zycia czy chcesz ze mną zmieniać świat?" (org. Do you want to sell sugared water for the rest of your life? Or do you want to come with me and change the world?). Prezesem Apple był do roku 1993. Sprzedaż w Apple w tym czasie wzrosła z 800 mln $ do 8 bln $. Sculley obecnie jest partnerem w Sculley Brothers, firmie inwestycyjnej, założonej w 1995 r.

Przypominamy, że tytułową rolę zagra Ashton Kutcher, a w postać współpracownika Jobsa, Steve'a Wozniaka wcieli się Josh Gad. Niedawno do obsady dołączyła także znana z m.in. ze Służących Ahna O'Reilly (zagra Chris-Ann Brennan, matkę pierwszego dziecka Jobsa).

Kadr z filmu <a class=Kadr z filmu

Matthew Modine nie będzie także pierwszym aktorem, który wcieli się w postać Sculleya. Wcześniej Allan Royal wystąpił w tej roli w telewizyjny filmie z 1999 r. zatytułowanym Piraci z Krzemowej Doliny.

Okładka biografii autorstwa Waltera IsaacsonaOkładka biografii autorstwa Waltera Isaacsona

W tym samym czasie powstaje także drugi film o życiu Steve'a Jobsa. Studio Sony wykupiło prawa do ekranizacja biografii autorstwa Waltera Isaacsona. Do napisania scenariusza został zatrudniony nagrodzony Oscarem za The Social Network, Aaron Sorkin.

Źrodło: http://blog.zap2it.com/pop2it/2012/06/matthew-modine-cast-to-join-steve-jobs-biopic.html

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…