Argo z kolejnym zwiastunem

Kadr z filmu Argo (2012)

W sieci pojawił się kolejny zwiastun nowego filmu w reżyserii Bena AffleckaOperacja Argo. Będzie to trzeci film, którego reżyserią zajął się Affleck (dwa poprzednie to – Gdzie jesteś Amando? i Miasto złodziei).

Polska premiera filmu zaplanowana jest na 30 listopada tego roku. Dystrybutorem jest Warner Bros.

W filmie występują m.in.: Ben Affleck, Bryan Cranston, John Goodman i Alan Arkin.

Film to oparta na faktach historia o niezwykle niebezpiecznej i tajnej operacji, której celem było uratowanie szóstki Amerykanów. Tłem dla wydarzeń jest irański kryzys związany z zakładnikami. Przez dziesięciolecia prawda o kryzysie nie wyszła na jaw. 4 listopada 1979 roku, kiedy irańska rewolucja osiągnęła punkt kulminacyjny, bojownicy dokonali szturmu na amerykańską ambasadę w Teheranie i wzięli pięćdziesięciu dwóch amerykańskich zakładników. W ferworze wydarzeń szóstce Amerykanów udało się jednak zbiec. Znaleźli schronienie w domu kanadyjskiego ambasadora. Wiedząc, że odnalezienie i zabicie tej szóstki jest tylko kwestią czasu, specjalista od ewakuacji z terytorium wroga, Tony Mendez z CIA, przedstawia ryzykowny plan wywiezienia ich z kraju. To plan tak nieprawdopodobny, że mógłby wydarzyć się tylko w filmie.

Zobacz nowy zwiastun:


Redox
Redaktor, wer, moderator, dodający zwiastuny, obsługujący fanpage fdb na Facebooku, w końcu kinomaniak. Lubię adaptacje komiksów, filmy z gatunku survival, ale też nie pogardzę dobrym niezależnym kinem. Z seriali nie trawię procedurali, a z muzyki najbardziej przemawia do mnie rock z nurtu psychodelicznego i progresywnego. Na fdb.pl od jesieni 2008 roku.