Film Scorsese'a w technologii cyfrowej

Martin Scorsese na planie filmu Hugo i jego wynalazek (2011)

Ogłoszono, że nowy film w reżyserii Martina Scorsese'a, Wilk z Wall Street, zostanie nakręcony w technologii cyfrowej. Będzie to pierwsze takie doświadczenie reżysera Taksówkarza.

Film pojawi się w kinach w 2013 r. Nieznana jest jeszcze dokładna data premiery.

Adaptacja książki Jordana Belforta. Film przedstawia historię wzlotu i upadku na Wall Street Jordana Belforta (Leonardo DiCaprio), brokera z Long Island. Droga jego kariery przepełniona była ciężkimi imprezami, narkotykami i alkoholem. Jordan został odesłany na 20 miesięcy do więzienia za odmowę współpracy w potężnym oszustwie finansowym w latach 90. Belfort płaci za to, że nie chciał mieć nic wspólnego z powszechną na Wall Street korupcją. W filmie gra również znany z Artysty Jean Dujardin. Zagra rolę Jean-Jacquesa Handalie’ego, szwajcarskiego bankiera, którego zadaniem było pranie brudnych pieniędzy.

W filmie występują także: Jonah Hill, Kyle Chandler, Jon Bernthal i Margot Robbie.


Redox
Redaktor, wer, moderator, dodający zwiastuny, obsługujący fanpage fdb na Facebooku, w końcu kinomaniak. Lubię adaptacje komiksów, filmy z gatunku survival, ale też nie pogardzę dobrym niezależnym kinem. Z seriali nie trawię procedurali, a z muzyki najbardziej przemawia do mnie rock z nurtu psychodelicznego i progresywnego. Na fdb.pl od jesieni 2008 roku.