Po prostu kocham kino :)

Zmiany w Oscarowych nagrodach 2

Akademia Filmowa wprowadziła kilka znaczących zmian do regulaminu nagród na 2013 rok. Nowe zasady dotyczą następujących kategorii Oscarowych: charakteryzacja, oryginalna piosenka filmowa, efekty specjalne oraz film nieanglojęzyczny.

Największa zmiana dotyczy charakteryzacji, od tej pory do nagrody będą się również kwalifikować osiągnięcia stylistów fryzur, co oznacza większą konkurencję dla charakteryzatorów i szansę na zdobycie statuetki dla fryzjerów.

W kategorii oryginalnej piosenki filmowej, komitet zezwala od tej pory w szczególnych przypadkach za uznanie czterech twórców tekstów do piosenek, a nie jak do tej pory tylko trzech.

Jeśli chodzi o efekty specjalne, potencjalne nominacje będą wybierane spośród 10 filmów, a nie z 7 jak to było do tej pory. W kategorii filmu nieanglojęzycznego zmieniły się wymagania techniczne Akademii, filmy nadal muszą być zgłaszane w formacie 35mm lub DCP (Digital Cinema Package z ang. Pakiet Kina Cyfrowego), ale nie muszą już być w tych formatach wyświetlane w krajach swojego pochodzenia.

Nowe zasady zostały zaakceptowane we wtorek, 26 czerwca. 85-ta ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się w sobotę, 24 lutego 2013 roku w Dolby Theatre w Hollywood.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…