Prequel Lśnienia od producentki Avatara

Jack Nicholson jako Jack Torrance w filmie Lśnienie (1980)

Dzięki Los Angeles Times wiemy, że wytwórnia Warner Bros. planuje zająć się produkcją prequela kultowego horroru Lśnienie w reżyserii Stanleya Kubricka. Jak na razie trwają bardzo wczesne prace i w chwili obecnej nie znamy jeszcze zarysu fabuły.

Ogłoszono, że producentem filmu będzie Laeta Kalogridis, odpowiedzialna m.in. za Avatara. James Vanderbilt oraz Bradley Fischer będą współproducentami projektu.

Przypominamy, że w latach 90. powstał także miniserial z Stevenem Weberem i Rebeccą De Mornay w rolach głównych.

Jack przyjmuje posadę zimowego stróża w odciętym od świata eleganckim hotelu Overlook, dokąd przenosi się z żoną i synem. Jack nigdy tam nie był – a może jest inaczej? Odpowiedź na to pytanie przynosi mrożący krew w żyłach finał, w którym poznajemy niesamowitą tajemnicę hotelu.


Redox
Redaktor, wer, moderator, dodający zwiastuny, obsługujący fanpage fdb na Facebooku, w końcu kinomaniak. Lubię adaptacje komiksów, filmy z gatunku survival, ale też nie pogardzę dobrym niezależnym kinem. Z seriali nie trawię procedurali, a z muzyki najbardziej przemawia do mnie rock z nurtu psychodelicznego i progresywnego. Na fdb.pl od jesieni 2008 roku.