Życie Pi otworzy Festiwal Filmowy w NY

Grafika promująca film Życie Pi (2012)

Nowy film Anga Lee, zatytułowany Życie Pi, otworzy tegoroczny, 50. Festiwal Filmowy w Nowym Jorku. Festiwal rozpocznie się 28 września, a zakończy 14 października. Będzie to pierwszy film w 3D, który otworzy festiwal (w zeszłym roku Hugo również w 3D był prezentowany na festiwalu, ale prace nad 3D nadal trwały).

Lee także 12 lat temu zamykał swoim filem – Przyczajony tygrys, ukryty smok – festiwal w Cannes oraz otwierał go w 1997 r. filmem Burza lodowa.

Tym samym Lee dołączył do takich mistrzów kina jak Robert Altman, Pedro Almodóvar czy François Truffaut, którzy otwierali festiwal więcej niż raz.

Życie Pi, pokazywane na CinemaConie w Las Begas w kwietniu, zebrało bardzo zachwalające opinie. Dystrybutor filmu, Twentieth Century Fox, wyraźnie zaznaczył, że ma wysokie oczekiwania wobec filmu i nagród, które ma nadzieję, że obraz zdobędzie.


Redox
Redaktor, wer, moderator, dodający zwiastuny, obsługujący fanpage fdb na Facebooku, w końcu kinomaniak. Lubię adaptacje komiksów, filmy z gatunku survival, ale też nie pogardzę dobrym niezależnym kinem. Z seriali nie trawię procedurali, a z muzyki najbardziej przemawia do mnie rock z nurtu psychodelicznego i progresywnego. Na fdb.pl od jesieni 2008 roku.