http://vimeo.com/mironkundzicz

Ruszyły prace nad The Black Balloon 0

W Sydnej rozpoczęły się właśnie pracę nad nowy australijskim filmem The Black Balloon.

Główne role grają Toni Collette (Mała Miss), Rhys Wakefield, Luke Ford (The Junction Boys), Erik Thomson (Salto) i Gemma Ward. Reżyseruje debiutantka, Elissa Down.

Toni Collette w filmie Siostry 2005Toni Collette w filmie Siostry 2005

Film opowiada historię Thomasa (Wakefield) i jego rodziny, która przeprowadza się do nowego domu. Thomas zaczyna chodzić do nowej szkoły. Wszystko, czego pragnie, to wpasować się do nowego otoczenia, ale kiedy jego ciężarna matka (Collette), musi zacząć dbać o siebie i nienarodzone dziecko, spadnie na niego opieka nad autystycznym bratem, Charliem (Ford).

Thomas, razem ze swoją nową dziewczyną Jackie (Ward), będzie musiał stawić czoła swojej największej przeszkodzie. Niezwykłe wybryki Charliego, zabiorą Thomasa w emocjonalną podróż, która zmusi go do wykrzyczenia wszystkich swoich frustracji.

Autorami scenariusza do The Black Balloon są Elissa Down i Jimmy Jack.

Toni Collette to australijska aktorka, znana z filmów Był sobie chłopiec, Wesele Muriel, czy Godziny. Ma na swoim koncie nominację do Oscara za rolę w Szóstym zmyśle. Czterokrotnie zdobywała nagrodę Australijskiego Instytutu Filmowego, za filmy: Japanese Story, The Boys, Historia Liliany i Wesele Muriel.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…