Ennio Morricone w nowych aranżacjach... 0

Céline Dion, Andrea Bocelli, Chris Botti i… Metallica, to tylko niektóre z największych nazwisk muzyki rozrywkowej, których posłuchać będzie można na wyjątkowym albumie Ennio Morricone We All Love Ennio Morricone (premiera 26 lutego 2007).

Znany na całym świecie, nie schodzący z czołówki najsłynniejszych kompozytorów muzyki filmowej artysta, spotkał się w studiu nagraniowym z topowymi wykonawcami, aby nagrać na nowo wcześniejsze, popularne motywy filmowe i po raz pierwszy wydać na płycie z dodatkowymi partiami wokalnymi!

Na We All Love Ennio Morricone nie zabrakło Céline Dion śpiewającej piosenkę I Knew I Loved You z filmu Dawno Temu w Ameryce (w oryginale utwór nosił tytuł Deborah's Theme). Andrea Bocelli wykonał utwór Conradiana, nagranie to zarejestrowane w 1996 roku dopiero teraz ujrzy światło dzienne. Klasyki jak The Tropical Variation zostały zaaranżowane i nagrane na nowo, specjalnie na potrzeby płyty. Maestro dodatkowo skomponował początki i zakończenia do każdego zamieszczonego na płycie utworu tak, by łagodnie przechodzily jeden w drugi, stanowiąc zwartą, muzyczną całość.

Ennio Morricone za swój muzyczny wkład w historię filmu, pięciokrotnie nominowany był do nagrody Oscara. 25 lutego, podczas tegorocznej gali rozdania Oscarów, Ennio Morricone z rąk Roberta De Niro i Clinta Eastwooda otrzyma statuetkę za całokształt twórczości.

We All Love Ennio Morricone stanowi dowód jak wielkim szacunkiem i cieszy się kompozytor wśród największych gwiazd muzyki rozrywkowej i jak orgomny jest jego wkład w rozwój światowej muzyki filmowej.

Spis utworów:
1. I Knew I Loved You – Quincy Jones/Celine Dion
2. The Good, the Bad and the Ugly – Quincy Jones/Herbie Hancock
3. Once Upon a Time in the West – Bruce Springsteen
4. Conradiana – Andrea Bocelli
5. The Ecstasy of Gold – Metallica
6. Malena – Yo-Yo Ma
7. Come Sail Away – Renee Fleming
8. Gabriel’s Oboe – Ennio Morricone
9. Cun migo – Eumir Deodato/Daniela Mercury
10. La Luz Prodigiosa – Dulce Pontes
11. Love affair – Chris Botti
12. Je Changerais d’Avis – Vanessa and the O’s
13. Lost Boys Calling – Patrick Leonard/Roger Waters
14. The Tropical Variation – Ennio Morricone
15. Could Heaven Be – Denyce Graves
16. Addio Monti – Taro Hakase
17. Cinema Paradiso – Ennio Morricone

źródło: Sony BMG Polska

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…