TVP nie wie, co zrobić z Wołoszańskim 0

TVP jest w kropce. Instytucja kierowana przez zwolennika lustracji Bronisława Wildsteina jest producentem serialu Tajemnica twierdzy szyfrów.

Scenariusz do niego napisał Bogusław Wołoszański, który okazał się szpiegiem peerelowskiego wywiadu.

Bogusław Wołoszański na planie serialu Tajemnica twierdzy szyfrów / fot. Paweł Jakubek-PajotBogusław Wołoszański na planie serialu Tajemnica twierdzy szyfrów / fot. Paweł Jakubek-Pajot

Twórca słynnych Sensacji XX wieku podjął świadomą współpracę z peerelowskim wywiadem w czasie, gdy był kandydatem na korespondenta Polskiego Radia i Telewizji w Londynie. Wołoszański przez trzy lata donosił na brytyjską Polonię jako agent o pseudonimie Redo – przypomina gazeta.

Czy po tych informacjach TVP wycofa się z emisji filmu, którego scenarzystą i producentem wykonawczym jest właśnie Bogusław Wołoszański? W TVP panuje konsternacja. Nie zapadła jeszcze decyzja, kiedy serial będzie emitowany. Jest przed kolaudacją – mówi rzecznik TVP Tomasz Szymchel. Kolaudacja to komisyjne dopuszczenie programu do emisji.

Umowy na produkcję serialu razem z TVP nie podpisywał w 2005 r. sam dziennikarz, ale jego żona Hanna, która kieruje firmą Wołoszański. Nie sądzę, żeby telewizja zdecydowała się zmarnować tak ogromny wysiłek całej ekipy i stracić zainwestowane pieniądze – mówi gazecie Bogusław Wołoszański.

W serialu zagrało ponad 70 aktorów. Czy trafi na półki tylko dlatego, że jeden z twórców został obrzucony błotem? – pyta.

Tajemnica twierdzy szyfrów jest właśnie na etapie montażu, który może potrwać do jesieni. Dopiero potem serial ocenią władze TVP. Zaakceptują i wyemitują, czy odstawią na półkę? Nieoficjalnie wiadomo, że szefowie Telewizji Polskiej są w niewygodnej sytuacji. Sam prezes TVP jest w tej chwili w Stanach Zjednoczonych. Pytany przez Dziennik o Wołoszańskiego roześmiał się tylko: Przed moim powrotem nie będę komentował tej sprawy.

Zobacz zwiastun do Tajemnicy twierdzy szyfrówKLIKNIJ .

WirtualneMedia.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Kutak

Bezsens. Był agentem, to go nie dopuszczać do polityki, ale do serialów? Polska polityka zmienia się w grę pt. "Obrzuć gównem sąsiada".

pietruch

TVP już powoli bierze się za Wołoszańskiego bo nagle znikł jego multimedialny blog o serialu na ITVP.pl

Proszę czekać…