Fan seriali i amerykańskiego kina niezależnego.

Kolejny film Borcucha na Sundance 3

17 stycznia w Park City w Utah startuje Sundance Film Festival, największy festiwal filmów niezależnych w USA i jeden z najsłynniejszych na całym świecie. Na festiwalu będzie miała miejsce światowa premiera filmu Nieulotne w reżyserii Jacka Borcucha, jednego z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych za granicą polskich reżyserów młodego pokolenia, którego poprzedni obraz – Wszystko, co kocham był polskim kandydatem do Oscara. To kolejny film Borcucha, który zostanie zaprezentowany w Konkursie Międzynarodowym.

Jacek Borcuch / Foto: Kino Świat

Nieulotne to pulsująca emocjami historia miłości Michała (Jakub Gierszał) i Kariny (Magdalena Berus), pary polskich studentów, którzy poznają się i zakochują, pracując razem w słonecznej Hiszpanii. Beztroski wakacyjny romans zostaje przerwany przez dramatyczne wydarzenie, które na zawsze odmieni życie bohaterów.

Główne role w filmie zagrali utalentowani aktorzy młodego pokolenia. Znany już Borcuchowi Jakub Gierszał (debiut we Wszystko, co kocham), gwiazda głośnej Sali samobójców, laureat prestiżowego wyróżnienia Shooting Star 2012 oraz Magdalena Berus, która do obsady filmu Nieulotne trafiła po zagraniu pierwszoplanowej roli w Baby blues – nowym obrazie Kasi Rosłaniec, autorki przeboju Galerianki.

Autorem zdjęć do filmu jest Michał Englert. Muzykę skomponował Daniel Bloom. W filmie będzie też można usłyszeć utwory gwiazd nurtu dream pop – Cocteau Twins i Beach House.

Na premierę filmu Nieulotne w Polsce przyjdzie nam czekać niespełna miesiąc po Sundance. Wejście na ekrany kin zapowiadane jest na 8 lutego 2013 roku.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…