http://vimeo.com/mironkundzicz

Nair wyreżyseruje Deppa 0

Pochodząca z Indii Mira Nair wyreżyseruje wysokobudżetowy film Shantaram.

Główną rolę ma zagrać Johnny Depp (Edward Nożycoręki). Produkuje Warner Bros. Pictures, Initial Entertainment Group, Plan B i Infinitum Nihil.

Mira Nair /sepiamutiny.comMira Nair /sepiamutiny.com

Prace nad projektem mają się rozpocząć, kiedy Depp skończy zdjęcia do Sweeney Todd. Początkowo filmem był zainteresowany Peter Weir (Stowarzyszenie Umarłych Poetów), ale porzucił go latem, tamtego roku. Teraz, kiedy zainteresowała się nim Nair jest duża szansa, że obraz powstanie.

Shantaram opowiada historię uzależnionego od heroiny Australijczyka, który ucieka z więzienia o zaostrzonym rygorze i zaczyna pracować jako doktor w slumsach Bombaju. Jednak jego zamiłowanie do produkowania leków doprowadzi do ich fałszowania, szmuglowania i ciągłych walk i strzelanin.

Autorem scenariusza jest Eric Roth (Forrest Gump), który oparł swój tekst na książce Gregory'ego Davida Robertsa o tym samym tytule. Produkcja ma się rozpocząć na początku jesieni, a premiera zapowiadana jest na 2008 rok.

Mira Nair zyskała sławę dzięki filmowi Monsunowe wesele. Poza tym ma na swoim koncie telewizyjne obrazy Moja własna ojczyzna i Histeryczna ślepota oraz kinowe Kamasutra i Vanity Fair. Targowisko Próżności. Zdobyła Złotą Kamerę na Festiwalu Filmowym w Cannes za film Salaam Bombay!.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…