4400 nie dorównał Zagubionym 0

Amerykański serial science-fiction “4400” nadawany w TVP1 nie powtórzył sukcesu swojego poprzednika – wynika z danych AGB Nielsen Media Research. Pierwsze cztery odcinki produkcji zgromadziły przed telewizorami średnio 3,8 mln widzów.

Zagubionych telewizyjna Jedynka emitowała przez ponad rok, od listopada 2005. Była to jedna z najchętniej oglądanych pozycji w czwartkowym paśmie wieczornym. Pierwszy sezon przyciągnął przed ekrany 5,25 mln osób, czyli niemal jedną trzecią widzów, którzy w tym czasie włączyli telewizor. Druga seria nie cieszyła się już tak dużą popularnością – przeciętnie odcinki emitowane od września do końca listopada 2006 obejrzało 4,11 mln osób. Niższy był też udział TVP1 w rynku, który wyniósł 27,31 proc.

Sukces czwartkowego pasma skłonił Jedynkę do inwestowania w zagraniczne produkcje. W grudniu na ekranach pojawił się cykl Tajemnice prawdy. Od stycznia zaś telewidzowie oglądać mogą serial 4400, który typowany był na godnego następcę Zagubionych. Jednak wyniki tego pasma po pierwszych czterech odcinkach nie są tak wysokie jak przed rokiem, a 4400 nie okazał się hitem na miarę swego poprzednika – oglądany jest średnio przez 3,8 mln widzów, co daje stacji niewiele ponad 23 proc. udziałów w rynku.

Nowy serial chętniej oglądają kobiety, które stanowią ponad 54 proc. widowni. Najczęściej TVP1 w czwartkowe wieczory włączają osoby powyżej 60. roku życia – emeryci, osoby z podstawowym i średnim wykształceniem (odpowiednio 48,5 proc. i 33,5 proc.), a także mieszkańcy wsi i małych miast.

MediaLink.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…