Fan seriali i amerykańskiego kina niezależnego.

Martwe zło z kategorią NC-17? 5

Remaki, szczególnie kultowych filmów, nie cieszą się szczególnym uznaniem publiczności. Może Martwemu złu uda się przełamać tę regułę? Materiały promocyjne od samego początku kampanii reklamowej cieszą się sporą sympatią (potencjalnych) widzów. Dzisiaj mogą mieć oni kolejny powód do zadowolenia. Po pierwszym przedłożeniu film otrzymał kategorię NC-17 (tylko do osób pełnoletnich).

Niestety, reżyser Fede Alvarez na długo nie pozostawił złudzeń:

Byłem dumny z przydzielenia kategorii NC-17! Jednak trochę trzeba wyciąć, aby otrzymać R i wypuścić film do kin – napisał na Twitterze.

Na pocieszenie pozostaje tylko tyle, że nieocenzurowaną wersję będzie można zapewne obejrzeć na Blu-Ray i DVD.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Quagmire 2013-01-30

Warto. Różnice między NC-17 a R-ką nie są zbyt duże, w przypadku przemocy polegają najczęściej na wycięciu kilku lub kilkunastu sekund z danej sceny. Dodatkowo może to być czysty chwyt marketingowy- specjalnie przedstawili MPAA wersję w której jedna krótka scena kwalifikowała się do NC-17 aby narobić jeszcze więcej zamieszania wokół przemocy w filmie (przykładowo wycięcie krótkiej przebitki z ucięciem głowy z Martwego zła 2 pozwoliło Armii Ciemności uzyskać R-kę zamiast początkowego NC-17).

Na korzyść tej teorii przemawia fakt, że mimo zmian premiera nie została opóźniona a wręcz…przyśpieszona. Dzisiaj podano, że Martwe zło pojawi się w amerykańskich kinach tydzień wcześniej wskakując na miejsce "The Heat" z Sandrą Bullock a unikając "42" i "Strasznego filmu 5".

jacks 2013-01-29

No i teraz nie wiadomo czy warto zaliczyć w kinie czy poczekać na nieokrojoną wersję…

Quagmire 2013-01-29

Już wycięli, jak donosi oficjalna strona filmu kategoria wiekowa to "R for strong bloody violence and gore, some sexual content and language". W którymś z reportaży z planu Rob Tapert zapowiedział, że na DVD pojawi się pełna wersja.

Fede napisał dzisiaj na Tweeterze:
"The R rated will have ALL the stuff you are seeing in the trailers. Trust me, You haven’t seen a harder R rated film than ours…"

Strzelam, że MPAA kazała po prostu skrócić niektóre sceny.

Proszę czekać…