Znamy polskie głosy z Oz

Kadr z filmu Oz: Wielki i potężny (2013)

Pojawiła się informacja o polskich aktorach, którzy użyczą głosu postaciom filmu w reżyserii Sama Raimiego Oz: Wielki i potężny.

W polskiej wersji tytułowemu bohaterowi głosu użyczył Antoni Pawlicki, natomiast Marietę Żukowską, Magdalenę Różczkę i Agnieszkę Więdłochę będziemy mogli usłyszeć w rolach trzech czarownic. Widzowie do wyboru oprócz dubbingu będą mieli wersję z napisami.

W Polsce film pojawi się w 8 marca 2013 r. Dystrybutorem jest Disney.

Gdy Oscar Diggs (James Franco), drugorzędny cyrkowy magik o nieco wątpliwej moralności, zostaje przeniesiony z zakurzonego Kansas do tętniącej życiem krainy Oz – cudownego świata pełnego barwnych postaci i niesamowitych krajobrazów – wydaje mu się, że wygrał los na loterii. Sława i bogactwo zdają się leżeć u jego stóp do chwili, w której spotyka trzy piękne i tajemnicze wiedźmy. Theodora (Mila Kunis), Evanora (Rachel Weisz) i Glinda (Michelle Williams) nie wierzą w to, że to właśnie Oscar jest potężnym czarnoksiężnikiem, którego wszyscy w Oz oczekują. Oscar z wielką niechęcią musi zmierzyć się z potężnymi problemami krainy i jej mieszkańców. Korzystając z iluzji, pomysłowości, a nawet odrobiny magii, nie tylko zamienia się w Wielkiego i Potężnego Oza, ale przede wszystkim staje się lepszym człowiekiem.


Redox
Redaktor, wer, moderator, dodający zwiastuny, obsługujący fanpage fdb na Facebooku, w końcu kinomaniak. Lubię adaptacje komiksów, filmy z gatunku survival, ale też nie pogardzę dobrym niezależnym kinem. Z seriali nie trawię procedurali, a z muzyki najbardziej przemawia do mnie rock z nurtu psychodelicznego i progresywnego. Na fdb.pl od jesieni 2008 roku.