Kapitan Ameryka 2 jako thriller polityczny?

Oficjalne logo filmu Captain America: The Winter Soldier (2014)

Premiera marvelowskiego Iron Mana 3 coraz bliżej, Thor: Mroczny świat uderza do kin w listopadzie tego roku, więc studio przygotowuje się do rozpoczęcia prac trzeciego filmu tzw. fazy trzeciej, Captain America: The Winter Soldier.

Kierownik Marvel Studios, Kevin Feige uchylił rąbka tajemnicy na temat formy filmu. Według jego słów, film ma być thrillerem politycznym.

Wiemy, że do głównej roli powróci Chris Evans oraz Sebastian Stan powtórzy swoją rolę z Kapitana Ameryki. Anthony Mackie wcieli się w postać Falcona, Emily VanCamp otrzymała główną kobiecą rolę, a Frank Grillo zagra czarny charakter (Crossbones).

Reżyserują Joe i Anthony Russo (serial Community). Scenariuszem zajęli się Stephen McFeely i Christopher Markus, którzy na swoim koncie mają trzy filmy Opowieści z Narnii.

Film zadebiutuje w kinach 4 kwietnia 2014 r.

Role zostały obsadzone, niedługo powinny rozpocząć się zdjęcia. Postaramy się informować was na bieżąco i udostępniać fotografie z planu.


Redox
Redaktor, wer, moderator, dodający zwiastuny, obsługujący fanpage fdb na Facebooku, w końcu kinomaniak. Lubię adaptacje komiksów, filmy z gatunku survival, ale też nie pogardzę dobrym niezależnym kinem. Z seriali nie trawię procedurali, a z muzyki najbardziej przemawia do mnie rock z nurtu psychodelicznego i progresywnego. Na fdb.pl od jesieni 2008 roku.