Superman przyjęty bardzo pozytywnie

Henry Cavill jako Superman w filmie CZŁOWIEK ZE STALI (2013)

Niewątpliwie Człowiek ze stali to jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów 2013 roku. Z jednego ze wczesnych pokazów filmu reakcje były bardzo pozytywne. Studio Warner Bros. liczy, że film otworzy serię obrazów, porównywane z trylogią Mrocznego rycerza Christophera Nolana czy Harrym Potterem.

Poniżej kilka najważniejszych informacji o filmie na podstawie relacji.

  • Film jest połączeniem wyobraźni Nolana z efektami i sekwencjami akcji w wykonaniu wirtuoza Snydera.
  • "To najlepszy film roku!"
  • W filmie jest MASA scen akcji z Supermanem.
  • Peleryna Człowieka za stali jest wygenerowana przy pomocy efektów CGI. Wygląda "zajebiście".
  • Twórcy specjalnie nie zdradzili w zwiastunach najlepszych smaczków filmu, czyli przeróżnych scen akcji.
  • Obraz nie jest tak poważny, jak sugerowałby zwiastun czy teaserowe zapowiedzi.
  • Film jest prawie kompletny. Jedynie trwają obecnie pracę nad 30-minutowym materiałem, który wymaga postkonwersji 3D.

Oczywiście nazwanie filmu "najlepszym obrazem roku" to przesada, jednak wszystko wskazuje, że film nie powtórzy losu Supermana: Powrotu. Przekonamy się o tym na własne oczy za niecałe cztery miesiące – 21 czerwca.

Dodatkowo jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że inny szykowany film studia – Justice League – stanął pod znakiem zapytania. Scenariusz autorstwa Willa Bealla (odpowiedzialnego za scenariusz do Gangster Squad. Pogromcy mafii) trafił do kosza. Powstanie Ligii Sprawiedliwych uzależnione jest od sukcesu Człowieka ze stali.


Redox
Redaktor, wer, moderator, dodający zwiastuny, obsługujący fanpage fdb na Facebooku, w końcu kinomaniak. Lubię adaptacje komiksów, filmy z gatunku survival, ale też nie pogardzę dobrym niezależnym kinem. Z seriali nie trawię procedurali, a z muzyki najbardziej przemawia do mnie rock z nurtu psychodelicznego i progresywnego. Na fdb.pl od jesieni 2008 roku.