Zoë Kravitz dołącza do obsady Divergent

Zoë Kravitz w filmie "X-Men: Pierwsza klasa"

Summit Entertainment (należący do Lionsgate) przygotowuje kolejny blockbuster. Powieści Veroniki Roth to kolejna po "Sadze Zmierzch" i "Igrzyskach śmierci" popularna wśród nastolatków seria książkowa, która zostanie przeniesiona na duży ekran. Niezgodna to futurystyczna dystopia, w której ludność zamieszkująca ruiny Chicago jest podzielona na pięć frakcji: Altruizm (bezinteresowność), Nieustraszoność (odwaga), Erudycja (inteligencja), Prawość (uczciwość), Serdeczność (życzliwość).

Każda osoba po skończeniu 16. roku życia przechodzi test, który ma na celu przydzielenie jej do określonej grupy. Osoba nie pasująca do żadnej lub pasująca do więcej niż jednej frakcji zostaje wykluczona. Szesnastoletnia Beatrice dokonuje zaskakującego wyboru, porzucając Altruizm i swoją rodzinę, aby zostać Nieustraszoną Tris. Jednak wcześniej musi przejść niebezpieczny trening.

Do obsady ekranizacji "Niezgodnej" dołączyła właśnie Zoë Kravitz, która wcieli się w Christinę, przyjaciółkę Tris. Główną bohaterkę zagra utalentowana Shailene Woodley. Film wyreżyseruje Neil Burger. Amerykańska premiera jest zapowiedziana na 21 marca 2014 roku.


Piotr Biernacki
Fan amerykańskiego kina niezależnego.