Fan seriali i amerykańskiego kina niezależnego.

Neobarok francuski na Nowych Horyzontach 1

W tym roku na 13. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty będzie można obejrzeć między innymi filmy twórców francuskiego neobaroku – nurtu w kinie, który zerwał z naturalizmem wprowadzonym przez Nową Falę. Na początku lat 80. pojawili się tacy twórcy jak Jean-Jacques Beineix, Luc Besson i Leos Carax, których postmodernistyczna estetyka filmowa opierała się na efektownej stronie wizualnej, czerpiącej garściami z reklamy, a także na nieskrępowanej zabawie filmowymi gatunkami i znanymi już narracjami.

Na Nowych Horyzontach będzie można obejrzeć wszystkie pełnometrażowe filmy Leosa Caraxa, pięć najważniejszych filmów Jean-Jacquesa Beineixa (Diva, Księżyc w rynsztoku, Betty, Roselyne i lwy oraz IP5) oraz wybrane dzieła Luca Bessona: Ostatnia walka, Subway, Wielki błękit, Nikita i Atlantis.

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty powoli selekcjonuje także filmy konkursowe. Na razie ogłoszono, że filmem ubiegającym się o nagrody będzie Noche, debiut reżyserski Leonardo Brzezickiego, który miał premierę na tegorocznym festiwalu w Rotterdamie.

Festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty odbędzie się we Wrocławiu w dniach 18-28 lipca.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…