Fan seriali i amerykańskiego kina niezależnego.

Zbliża się festiwal Wiosna Filmów 1

Już 7. kwietnia w warszawskim kinie Praha startuje 19. Festiwal Wiosna Filmów. Festiwal otworzy zwycięzca ubiegłorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji – film Pieta w reżyserii Kim Ki-duka. Będzie to pierwsza publiczna projekcja w Polsce filmu zdobywcy weneckiego Złotego Lwa. W trakcie festiwalu zostanie pokazanych ponad 70 produkcji filmowych, które wcześniej można było oglądać na festiwalach w Wenecji, Cannes, Berlinie, Rotterdamie oraz Sundance. Festiwal zakończy się 14 kwietnia.

Dzisiaj na konferencji prasowej poświęconej zbliżającemu się festiwalowi organizatorzy przedstawili kilka tytułów, które będzie można obejrzeć w kinie Praha 7-14 kwietnia. Poza znanymi już tytułami z kin, pojawi się sporo premierowych w Polsce pozycji:

  • Pozycja dziecka (film zamknięcia) – Złoty Niedźwiedź i Nagroda FIPRESCI na tegorocznym festiwalu w Berlinie;
  • Hannah Arendt – pokazywany na festiwalu w Toronto;
  • Junkhearts – nagradzany na festiwalu w Moskwie;
  • Lore – wielokrotnie nagradzany, m.in. przez publiczność MFF w Locarno
  • Ciche miasto – kilka dni temu miał premierę w Cinemax;
  • Parada – kilka nagród na festiwalu w Berlinie.

Za kilka dni poznamy tytuły wszystkich filmów, które zobaczymy na festiwalu Wiosna Filmów. Przedsprzedaż biletów, które kosztować będą tylko 7 zł, rusza 2 kwietnia. Więcej szczegółów można znaleźć na www.wiosnafilmow.pl.

Poza seansami filmowymi festiwal to także Strefa Scenarzysty mająca na celu promowanie wiedzy i umiejętności warsztatowych w zakresie scenariopisarstwa. Pierwsza część warsztatów, organizowana we współpracy z Filmoteką Szkolną (programem edukacyjnym PISF), przeznaczona jest dla uczniów liceów oraz nauczycieli. W Strefie Scenarzysty znajdzie się również miejsce dla profesjonalistów, którzy będą mogli wziąć udział w debacie o adaptacjach literatury dla dzieci i młodzieży oraz wykład na temat kina familijnego. Trzecim, najbardziej emocjonującym punktem programu Strefy Scenarzysty, będzie konkurs "Krótkie i dobre" na najlepszy scenariusz filmu krótkometrażowego.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…