Konkurs. Dlaczego lubię Grę o Tron? 8

Zrealizowana na podstawie bestsellerowego cyklu powieściowego George`a R.R. Martina Gra o Tron zdobyła dziesiątki nagród oraz miliony fanów. Od ponad miesiąca r. w ofercie Galapagos Films jest już wydanie Blu-ray i DVD drugiego sezonu Gry o tron. W rolach głównych: Peter Dinklage, Lena Headey, Emilia Clarke, Nikolaj Coster-Waldau. 2 sezon już czeka, żeby trafić do Twojej kolekcji. A ponieważ film zawsze warto uzupełnić książką, więc mamy dla Was konkurs!

Plakat z filmu

JAK TO SIĘ WSZYSTKO ZACZĘŁO

Powieści fantasy nie są zbyt często ekranizowane, a w formie aktorskich produkcji telewizyjnych praktycznie nigdy. Nic więc dziwnego, że kiedy telewizja HBO kupiła w styczniu 2007 roku prawa do ekranizacji sagi Pieśni Lodu i Ognia jej miłośnicy na całym świecie z niecierpliwością zaczęli oczekiwać na premierę pierwszego odcinka, a na fanowskich forach zawrzało.

Kadr z serialuKadr z serialu

Twórcy serialu stanęli przed nie lada wyzwaniem. Musieli nie tylko zmierzyć się z karkołomnym zadaniem wykreowania na małym ekranie fantastycznego, średniowiecznego świata, ale przede wszystkim musieli to zrobić na tyle dobrze, by nie rozczarować milionów wielbicieli twórczości George’a R.R. Martina.

Za fabularną stronę serialu odpowiedzialni są David Benioff i D.B. Weiss, którzy we współpracy z Martinem zaadaptowali na potrzeby scenariusza pierwszy tom sagi. – Rodzina Soprano w Śródziemiu – tak o Grze o tron mówił w jednym z pierwszym wywiadów David Benioff. I trudno się z nim nie zgodzić, bo choć akcja serialu rozgrywa się w fantastycznym świecie, to problemy, z którymi borykają się jego bohaterowie, są już jak najbardziej uniwersalne.

Aby jak najbardziej wiarygodnie wykreować na ekranie krainę Westeros i jej mieszkańców do pracy przy serialu zatrudniono m.in. Davida J. Petersona – specjalistę od języków, który na potrzeby produkcji stworzył język plemienia Dothraków – z liczącym 1800 wyrazów słownikiem oraz własną gramatyką.

Kompletowanie obsady rozpoczęło się w 2009 roku, a 26 lipca 2010 roku w Irlandii rozpoczęto prace na planie serialu. Zdjęcia do Gry o tron były realizowane w większości w Irlandii, ale ekipa odwiedziła również Szkocję i Maltę.

Oczekiwania wobec serialu były ogromne. Na szczęście twórcom udało się stanąć na wysokości zadania i Gra o tron spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem nie tylko widzów, ale również i krytyków, którzy chwalili cykl zarówno za rozmach z jakim został zrealizowany, jak i za doskonały scenariusz oraz udane kreacje aktorskie.

Serial zdobył aż 13 nominacji do nagród Emmy®, z których dwie zmieniły się w statuetki. Jednym z jej laureatów został Peter Dinklage, który za kreację Tyriona Lannistera zdobył nagrodę dla wyróżniającego się aktora drugoplanowego w serialu. Aktor otrzymał także za tą rolę Złoty Glob®.

WYDANIA BLU-RAY i DVD
DVDDVD Blu-rayBlu-ray

Wydania Blu-ray i DVD przygotowywane są z podobnym rozmachem jak sam serial – będą dostępne wydania specjalne z twardą okładką (Digipack) prezentującą główne postaci serialu.
Obok 10 odcinków pierwszego sezonu serialu na płytach znajdą się również wyjątkowe dodatki specjalne:

Wydanie Blu-ray i DVD
Tworzenie bitwy o Blackwater – zobacz w jaki sposób filmowano epicką bitwę o Blackwater. 30-minutowe wyjątkowe spojrzenie za kulisy serialu wzbogacone nigdy wcześniej niepokazywanymi wywiadami z aktorami i członkami ekipy filmowej.
Gra o tron: Wewnętrzny krąg – aktorzy Emilia Clarke, Kit Harington, Lena Headey, Michelle Fairley i Liam Cunningham opowiadają o pracy nad drugim sezonu serialu podczas dyskusji moderowanej przez Davida Benioffa i D.B. Weissa.
Religie Westeros – dyskusja pisarza George’a R.R. Martina oraz scenarzystów Davida Benioffa i D.B. Weissa na temat przedstawionych w serialu religii oraz ich wpływu na różnych mieszkańców królestwa i nie tylko
Sylwetki bohaterów – charakterystyka 7 głównych bohaterów serialu dokonana przez odtwarzających ich aktorów
Komentarze audio – 12 komentarzy aktorów i członków ekipy filmowej w tym Davida Benioffa, D.B. Weissa, George’a R.R. Martina, Emilii Clarke, Petera Dinklage’a, Kita Haringtona i innych.

WYDANIE BLU-RAY
(unikalne dodatki, które znajdą się tylko w wydaniu Blu-ray)

Wojna pięciu królów – interaktywny przewodnik prezentujący motywy, strategie oraz sylwetki głównych postaci zaangażowanych w walkę o Żelazny Tron
Historia i tradycja – 19 animowanych opowieści poświęconych mitologii Westeros i Essos opowiedzianych z różnych perspektyw i przez różnych bohaterów. W ich tworzeniu wykorzystano prace Willa Simpsona, artysty odpowiedzialnego za tworzenie storyboardów do serialu Gra o tron
Przewodnik po odcinkach – bogate źródło informacji na temat serialowych bohaterów, miejsc i najważniejszych wydarzeń
Ukryte smocze jaja – znajdź ukryte smocze jaja by odkryć jeszcze więcej wyjątkowych materiałów dodatkowych.

KONKURS – Co należy zrobić?

Wystarczy zapoznać się z regulaminem oraz …:

1. Polubić fdb.pl na Facebooku
Polub nas na FacebookuPolub nas na Facebooku

Jeśli zrobiłeś/zrobiłaś, to już wcześniej ;) ten punkt możesz pominąć … konkurs tylko dla naszych fanów na Facebooku!

2. Napisać w maksymalnie w 300 znakach – Dlaczego lubisz Grę o tron? ;)

Jury wybierze najciekawsze odpowiedzi i nagrodzi!

Zgłoszenia prosimy nadsyłać na adres konkurs@fdb.pl do 28 kwietnia do godziny 11:00. W temacie prosimy podać: Gra o Tron. Zachęcamy również do publikowania swoich odpowiedzi na naszym FanPagu przy wpisie konkursowym – facebook.com/fdbpl, bo być może weźmiemy pod uwagę liczbę lajków danej propozycji ;)

Do wygrania:

2x książka Starcie królów – George R. R. Martin

Okładka książkiOkładka książki

+ mała niespodzianka

Regulamin konkursu:

1. Uczestnictwo w konkursie oznacza zaakceptowanie poniższego regulaminu.
2. Każde zgłoszenie musi zostać wysłane na adres podany w treści konkursu i zawierać imię, nazwisko oraz miejscowość zamieszkania uczestnika.
3. Jedna osoba – jedno zgłoszenie. W przypadku wysłania większej ich liczby, w procesie przyznawania nagród pod uwagę brane będzie tylko pierwsze.
4. Kryterium wyboru nagrodzonych prac jest kreatywność.
5. Rozwiązanie konkursu wraz z listą szczęśliwców zostanie opublikowane na łamach serwisu. Dodatkowo każdy zwycięzca zostanie powiadomiony o wygranej za pośrednictwem poczty elektronicznej. W przypadku braku odpowiedzi na zawarte w wiadomości instrukcje w ciągu 30 dni od daty wysłania – nagroda przepada.
6. Wygrana nie podlega zamianie na inną nagrodę niż przewidziana była w konkursie lub na jej równowartość pieniężną.
7. W przypadku ewentualnych różnic między niniejszym regulaminem a treścią konkursu, priorytet mają ustalenia z treści konkursu.
8. Każdy uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych przy realizacji konkursu, zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29.08.1997 (DZ.U. nr 133, poz. 883).
9. Redakcja FDB.pl nie ponosi odpowiedzialności za trudności z realizacją konkursu z przyczyn niezależnych (przypadki losowe etc.).

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…