http://vimeo.com/mironkundzicz

Oi! nadchodzi Bloody United 0

Michael Sheen, Stephen Frears i Peter Morgan nakręcą biografię Briana Clougha.

Aktor, reżyser i scenarzysta spotkali się na planie filmu Królowa, który jest nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Film.

Michael Sheen w filmie Pozew o miłość 2004Michael Sheen w filmie Pozew o miłość 2004

Obraz ma nosić tytuł Bloody United i będzie opowiadał historię managera piłkarskiego Briana Clougha, w którego wcieli się Michael Sheen. Fabuła skupi się na wczesnych latach jego piłkarskiej i managerskiej kariery.

Grałem już Tony'ego Blaira i Kennetha Williamsa, ludzi znanych z braku pokory, więc rola Clougha będzie pasować do kolekcji. – mówi Sheen.

To będzie bardzo odważny i agresywny film. Opowie o czasach, w których football nie był takim showbiznesem i było o wiele trudniej i ciężej. Wiem, że Peter jest bardzo zainteresowany polityczną stroną Clougha, ponieważ był on zagorzałym socjalistą. – zakończył aktor.

Michael Sheen urodził się w Wielkiej Brytanii. Wystąpił do tej pory w dwóch częściach Underworld, Królestwie Niebieskim, Krwawym diamencie, czy Cenie honoru. Sławę przyniosła mu jednak rola Tony'ego Blaira w obrazie Królowa. Był za nią nominowany do nagrody BAFTA i zdobył wyróżnienia Stowarzyszeń Krytyków z Toronto i Los Angeles.

Stephen Frears, również Brytyjczyk, zyskał sobie szacunek obrazem Niebezpieczne związki, za który zdobył między innymi Cezara. Poza tym ma na swoim koncie filmy takie jak, Przeboje i podboje, Pani Henderson, Niewidoczni, Furgonetka, czy Moja piękna pralnia. Jest nominowany do tegorocznych Oscarów w kategorii Najlepszy Reżyser.

Peter Morgan, urodzony w Londynie scenarzysta napisał teksty do Ostatniego króla Szkocji, Ucieczki z Colditz, Marty i Wielbicieli, czy Dotknięcia ręki, którego reżyserem był Krzysztof Zanussi (Barwy ochronne). Sławę przyniósł mu jednak scenariusz do Królowej, za który jest nominowany do Oscara. Poza tym, otrzymał za ten tekst British Independent Film Award i Złoty Glob.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…