Zach Braff zbiera fundusze na nowy film!

Zach Braff w filmie GARDEN STATE (2004)

Od premiery Powrotu do Garden State minęła już prawie dekada. Od tego czasu film, a także reżyser, scenarzysta i główny aktor – Zach Braff zebrali niemałą grupę fanów.

Od dzisiaj ruszyła akcja w serwisie Kickstarter.com zbierania funduszy na kolejny projekt Braffa, zatytułowany Wish I Was Here. Akcja potrwa miesiąc, tzn. do 24 maja.

Finansowanie niezależnego filmu w tradycyjny sposób oznacza często oddanie studiu praw do ostatecznej wersji (“the final cut”), wyboru doboru obsady, lokacji do zdjęć czy zmian w scenariuszu tak, aby był jak najbardziej ograniczyć budżet.

Poniższy filmik powinien przybliżyć wam idee projektu.

Po więcej informacji, a także prezenty za pomoc w finansowaniu filmu znajdziecie pod poniższym linkiem.

WISH I WAS HERE na Kickstarter.com

Jak na razie Braff nie potwierdza kto mógłby znaleźć się w obsadzie filmu (oprócz oczywiście jego samego). Jednak z powyższego filmu promującego projekt można wnioskować, że dobry przyjaciel reżysera – Donald Faison (z którym wspólnie wystąpił w Horzych doktorach i w odcinku The Exes – He’s Gotta Have It) i Jim Parsons (rycerz z fast-fooda z Garden State) wystąpią gościnnie lub w drugoplanowych rolach.

<a class=

Historia

Wish I Was Here ma zachować atmosferę debiutanckiego filmu Garden State, jednak nie będzie to bezpośrednia kontynuacja. Ma być to niezależny, skromny, bardziej osobisty film.

Scenariusz napisał Zach Braff wraz ze swoim bratem, Adamem zeszłego lata.

<a class=

Film opowie historię Aidana Blooma (rola przeznaczona dla Braffa), aktora, ojca i męża, który w wieku 35 lat nadal próbuje odnaleźć siebie samego.

Jeśli udałoby się zebrać fundusze na czas, Braff ogłosił, że pre-produkcja zaczęła by się od razu, a okres zdjęciowy w okolicach sierpnia tego roku. Dodał, że chciałby, aby film został zaprezentowany na festiwalu filmowym w Sundance.

Pre-wizualizacja

Przyjacielem i współpracownikiem przy tworzeniu wizualizacji do projektu we wczesnym etapie filmu jest Colin Fix. Jego prace do tej produkcji możecie obejrzeć poniżej:

Projekt postaci filmu autorstwa Colina FixaProjekt postaci filmu autorstwa Colina Fixa

Imaginacyjna sekwencja w lesieImaginacyjna sekwencja w lesie

Colin Fix i <a class=Colin Fix i

Roboczy szkic autorstwa  <a class=Roboczy szkic autorstwa

Zdjęcia

Larry Sher zgodził się nakręcić przygotowywany film. Mężczyzna na swoim koncie ma zdjęcia do wszystkich filmów z trylogii Kac Vegas, a także innych większych komedii. Sher współpracował także z Zachem przy Garden State. Braff wspomina, że operator ma podobny gust do niego.

<a class=

Scenografia

Jeśli wszystko pójdzie z planem scenografią zajmie się Judy Becker. Braff uważa kobietę za jednego z najlepszych scenografów w swojej branży. Becker ma na swoim koncie pracę przy filmach Fighter, Wstyd, Tajemnica Brokeback Mountain, Poradnik pozytywnego myślenia, pilocie Dziewczyn i oczywiście Garden State.

Kadr z filmu <a class=Kadr z filmu

Źrodło: http://www.kickstarter.com/projects/1869987317/wish-i-was-here-1


Redox
Redaktor, wer, moderator, dodający zwiastuny, obsługujący fanpage fdb na Facebooku, w końcu kinomaniak. Lubię adaptacje komiksów, filmy z gatunku survival, ale też nie pogardzę dobrym niezależnym kinem. Z seriali nie trawię procedurali, a z muzyki najbardziej przemawia do mnie rock z nurtu psychodelicznego i progresywnego. Na fdb.pl od jesieni 2008 roku.