Koniec miesięcznika Film 4

Platforma mediowa Point Group zdecydowała o zaprzestaniu wydawania tego zasłużonego dla rynku prasowego w Polsce magazynu. Decyzja jest tym bardziej zaskakująca w sytuacji, gdy po objęciu przez Tomasza Raczka funkcji redaktora naczelnego, miesięcznik zaczął notować znaczne wzrosty sprzedaży i odzyskał zaufanie czytelników.

Logo Filmu

okładka majowego numeru pismaokładka majowego numeru pisma

Wydawnictwo tłumaczy się brakiem korzystnej oferty od potencjalnego inwestora, oraz niechęcią do utrzymywania nierentownych projektów. Jednocześnie dziękuje Tomaszowi Raczkowi za włożoną pracę, która jednak, zdaniem platformy mediowej, chociaż doceniona przez czytelników nie przełożyła się na oczekiwany wzrost sprzedaży. Miesięcznik Film istniał na rynku od 67 lat, początkowo jako tygodnik a od 1993 roku jako miesięcznik. Czerwcowy numer będzie wydaniem pożegnalnym.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 6

Avatar square 200x200
Anonimowy 2013-05-17

Dobra dobra niech te bajki sobie wsadzą.. widać że to reklama WBK i niech naczelny gazety się nie wypiera..

Marek Jacek 2013-05-16

Od lat nie czytałem więc nie żałuję. Szkoda tylko tylu lat pracy.

Piotr Biernacki 2013-05-16

haha, ta okładka mnie powaliła. A co jeszcze śmieszniejsze,z tyłu też była reklama tego banku. Mając ten numer w rękach, czułem się jakbym przeglądał broszurę z ofertami usług bankowych :D

Quagmire 2013-05-16

Nic dodać, nic ująć. To Prokop i szczególnie Rakowiecki wpędzili Film do grobu. Wystarczy wspomnieć tylko zamieszanie z reklamami jednego z banków, po którym reputacja pisma, nie bójmy się tego powiedzieć, padła na pysk.

Proszę czekać…