TOP 5: Najciekawsze newsy tygodnia 8

Rozpoczynamy cotygodniowy cykl TOP 5 – najciekawszych newsów minionego tygodnia. Celem tego krótkiego, subiektywnego przeglądu jest przypomnienie naszym użytkownikom o wiadomościach wartych uwagi, które mogli przeoczyć.

TOP 5

1. Finalny zwiastun Człowieka ze stali

Warner Bros. niewątpliwie z każdym kolejnym materiałem podsyca wielkie oczekiwanie na jeszcze jedną próbę zmierzenia się z postacią Supermana. Zwiastun jest pełen imponujących skrawek scen akcji, zahacza o stawiane pytania w filmie na temat bycia istotą nie z tej ziemi i emocjonalną warstwę obrazu. 21 czerwca mam zarezerwowane na wizytę w kinie.

2. Rozdanie nagród Un Certain Regard i nagród konkursu głównego

Za nami festiwal filmowy w Cannes. Dziś wieczorem poznaliśmy laureatów Złotej Palmy, a wczoraj pod przewodnictwem Thomasa Vinterberga rozdano nagrody sekcji Un Certain Regard. Grand Prix zdobyła francusko-kambodżyjska produkcja L'Image manquante w reżyserii Rithy Panha. Złotą Palmę otrzymał film La Vie d'Adèle. Chapitre 1 et 2, a Grand Prix zdobył film braci Coen – Inside Llewyn Davis.

3. Debiut Josepha Gordona-Levitta ma zwiastun!

Don Jon to scenopisarski i reżyserski debiut popularnego aktora Joseph Gordon-Levitt. Prezentowany pod tytułem Don Jon’s Addiction na festiwalu w Sundance zebrał całkiem dobre oceny, a teraz film ujrzy także szersze grono widzów. Zwiastun prezentuje się bardzo oryginalnie, energicznie – widać, że ciężko będzie zaszufladkować film jako zwykły melodramat czy komedię romantyczną. Jak wyszło zobaczymy w polskich kinach na początku sierpnia.

4. Nowy serial od J.J. Abramsa

O J.J. Abramsie jest obecnie głośno za sprawą jego najnowszego filmu W ciemność Star Trek (premiera już 31 maja) i przygotowywanego na 2015 rok nowego rozdziału Gwiezdnych wojen. Reżyser jednak znajduje czas także na telewizję, czego owocem jest serial Believe dla stacji NBC. Mam nadzieję, że serial potrwa dłużej i zaprezentuje więcej niż Alcatraz rok temu.

5. Piękna historia zakochanych przestępców

Czyli pierwszy zwiastun Ain't Them Bodies Saints. Liczymy na popis aktorski młodszego Afflecka, dziewczyny z tatuażem i Bena Fostera. Film gościł na dobiegającym do końca festiwalu w Cannes. Na razie brak w Polsce dystrybutora, który zainteresowałby się tą produkcją, jednak mamy nadzieję, że zmieni się to w najbliższej przyszłości.


Statystyka
W minionym tygodniu pojawiło się 19 newsów i 25 komentarzy użytkowników pod nimi. Suma poleceń wiadomości wyniosła w tym tygodniu 59.

Kolejny podobny przegląd pojawi się w przyszłą niedzielę w godzinach wieczornych.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Avatar square 200x200
Quagmire 2013-05-26

Dobre podsumowanie, podoba mi się ten pomysł.

Proszę czekać…