TOP 5: Najciekawsze newsy tygodnia #2 6

Dokładnie tydzień temu pojawiła się pierwsza wiadomość z serii przeglądu pięciu najciekawszych newsów minionego tygodnia, TOP 5. Jeśli w tym czasie nie odwiedzaliście naszych stron, to dobry sposób na szybkie przypomnienie tego, co działo się w świecie filmu.

TOP 5

1. Filmy z Cannes znalazły dystrybutora w Polsce

Kino Świat zajmie się dystrybucją 3 filmów z tegorocznego CannesKino Świat zajmie się dystrybucją 3 filmów z tegorocznego Cannes

Cieszy nas niezmiernie zainteresowanie ze strony dystrybutora filmami z tegorocznego festiwalu Cannes. Choć nie ma jeszcze ustalonych dokładnych dat premiery, liczymy, że nie przyjdzie nam długo czekać. Mowa jest tu o nowych projektach takich reżyserów jak Farhadi, Ozon czy Soderbergh.

2. Pierwsza zapowiedź Prisoners

Niewątpliwie dobrze jest zobaczyć w końcu pierwszy zwiastun projektu, który po Hollywood krążył już od dawna i zmieniał reżyserów (wcześniej powiązani byli Singer i Fuqua) jak i obsadę (Leonardo DiCaprio, Mark Wahlberg, Christian Bale). Zwiastun zapowiada gęsty kryminał z prawdopodobnie zaskakującym zakończeniem.

3. Hannibal z drugim sezonem

Dobra wiadomość dla fanów serialu Hannibal. Przez długi czas nie było pewne czy serial otrzyma następny sezon. Stacja NBC złożyła zamówienie na 2 sezon, złożony podobnie jak pierwszy – z 13 odcinków. Mamy nadzieję, że serial poprawi swoją oglądalność, a jakościowo następować będzie tylko tendencja zwyżkowa. Przed nami jeszcze trzy odcinki pierwszej serii.

4. Maczeta zabija w zwiastunie plus nowy plakat

Robert Rodriguez planuje stworzenie trylogii o Maczecie. Czy powstanie ostatnia część – to pewnie zależy od tego jak dobrze film poradzi sobie w kinach. Na razie możecie obejrzeć pierwszy materiał promujący nadchodzący film. Jeśli zwiastun oddaje w pełni ducha filmu, obawiam się, że tym razem Rodriguez mógł przesadzić ze świadomą zabawą filmową konwencją (co zdarzyło mu się niewątpliwie przy sequelu Desperado). Film na pewno może pochwalić się wieloma gwiazdami w obsadzie.

5. Recenzja Upstream Color

Choć to nie news, mam nadzieję, że umieszczając recenzję filmu Shane'a Carrutha (reżyser Wynalazku) wśród wiadomości z tygodnia, znajdą się widzowie, którzy zainteresują się tym tytułem. A warto, bo autor stwierdza, że takie kino autorskie powinno powstawać zdecydowanie częściej i już od samego początku wciąga widza w skomplikowany świat, gdzie nauka przenika się z mistyką. Film był prezentowany na tegorocznym Sundance, a czy trafi do Polski w szerokiej dystrybucji (w kwietniu gościł na Off Plus Camera)? Pozostaje trzymać kciuki.


Statystyka
W minionym tygodniu pojawiło się 23 newsów (+16% co do zeszłego tygodnia) i 16 (-36%) komentarzy użytkowników pod nimi. Suma poleceń wiadomości wyniosła w tym tygodniu 53 (-10%).

Kolejny podobny przegląd pojawi się w przyszłą niedzielę w godzinach wieczornych.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Lamper 2013-06-03

Świetne są te podsumowania, podoba mi się taka forma. Nie raz nie mam za dużo czasu, żeby czytać każdego newsa a tutaj mam wszystko w skrócie!
A co do samej treści, Prisoner poleciał do listy filmów "must-see".
Cieszy mnie także drugi sezon Hannibala, a Maczeta pewnie okaże się klapą kinową jaki i kasową, trailer jest bardzo kiepski.

jacks 2013-06-03

Kolejne świetne podsumowanie. Teraz tylko trzeba nadgonić komentarze i polecenia :)

Proszę czekać…