TOP 5: Najciekawsze newsy tygodnia #3 4

Kolejny odcinek TOP5, czyli subiektywnego zbioru najważniejszych i najciekawszych newsów minionego tygodnia. Jeśli w tym czasie nie odwiedzaliście naszych stron, to dobry sposób na szybkie przypomnienie tego, co działo się w świecie filmu.

TOP 5

1. Recenzja Przed północą już u nas!

Kadr z filmu Przed północąKadr z filmu Przed północą

Gratka dla wielbicieli kina niezależnego. Trzeci (i ostatni?) rozdział z życia Jesse’ego i Celine do tej pory stale zbiera świetne recenzje. Mamy nadzieję, że słowa wielu recenzentów się sprawdzą i będzie to najlepsza część tej serii. Polscy widzowie będą mogli ocenić to sami już od 28 czerwca.

W tym tygodniu także dowiedzieliśmy się, że 12-letni projekt (Boyhood) Richarda Linklatera ma zaplanowaną premierę na 2015 r.

2. Odszedł Lucjan Szołajski

Lucjan SzołajskiLucjan Szołajski

Na początku tygodnia dowiedzieliśmy się o śmierci Lucjana Szołajskiego – wybitnego polskiego lektora. Przez czterdzieści lat swojej pracy, udzielił głosu w blisko 20 tys. pozycji filmów i seriali. Chyba nie znajdziemy kinomana, który nie obejrzałby filmu z podłożonym głosem tego lektora.

3. Nowy film Allena z pierwszym zwiastunem

Cate Blanchett w filmie Blue JasmineCate Blanchett w filmie Blue Jasmine

Nowojorczyk tym razem wraca do rodzimej Ameryki (pierwszy raz od czasu Co nas kręci, co nas podnieca). Zwiastun zapowiada przyzwoite kino, a wcielająca się główną rolę Cate Blanchett widać, że bez problemu odnalazła się w roli neurotycznej alter-ego Woody'ego Allena. Polska premiera Blue Jasmine w te wakacje – 23 sierpnia.

4. Będzie nowy serial od twórczyni Trawki

Orange Is the New Black to tytuł nowego serialu, który stworzyła twórczyni Trawki. Już 11 lipca, dzięki platformie VOD Netflix, będzie można obejrzeć wszystkie 13 odcinków pierwszego sezonu nowego serialu, którego gwiazdami są Taylor Schilling i Jason Biggs. Jeśli nie jesteście zdecydowani, obejrzyjcie zwiastun obfity w czarny humor.

5. Zdjęcia z planu z nowych X-Menów

Bryan SingerBryan Singer

Mimo, że nie publikowaliśmy ostatnich zdjęć z planu, warto przy tej okazji o nich wspomnieć. Jak na razie film X-Men: Days of Future Past zapowiada powtórkę dobrego poziomu, który ujrzeliśmy w Pierwszej klasie. Film Bryana Singera w kinach na wakacje 2014 r. Poniżej wspomniana paczka zdjęć:


Statystyka
W minionym tygodniu pojawiło się 15 newsów (-35% co do zeszłego tygodnia) i 11 (-31%) komentarzy użytkowników pod nimi. Suma poleceń wiadomości wyniosła w tym tygodniu 62 (+17%).

Kolejnych podobnych przeglądów oczekujcie w każdą niedzielę w godzinach wieczornych.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

WebKing

Dwa pierwsze tytuły linkują do tego samego newsa.

jacks

Kolejne dobre podsumowanie z dodanym newsem o X-Menach, o których nie pisaliśmy. Świetna robota.

Proszę czekać…