Oscarowa noc w TVP1 już od 22:00 0

Aby w pełni wczuć się w klimat Oscarów, Telewizyjna Jedynka przed galą rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej wyemituje Oscarową Ucztę Kinomana.

W niedzielę, 25 lutego o godzinie 22:10 będzie można zobaczyć film Lot nad kukułczym gniazdem, który w 1976 roku zdobył 5 nagród Akademii, m. in. w kategorii Najlepszy Film, Reżyser, Scenariusz Adaptowany, Najlepszy Aktor i Aktorka.

Lot nad kukułczym gniazdem
Akcja filmu toczy się w szpitalu psychiatrycznym. Randle Patrick McMurphy zostaje skazany za pobicie, chcąc uniknąć więzienia, symuluje chorobę umysłową i trafia na obserwację do kliniki psychiatrycznej. Okazuje się, że szpital jest bardzo rygorystyczny w stosunku do przebywających na odziale pacjentów. Są oni bowiem zastraszani, pozbawiani godności i całkowicie zależni od siostry Ratched. Wkrótce McMurphy zaczyna prywatną wojnę z bezwzględną siostrą przełożoną.
Reżyseria: Milo? Forman, scenariusz: Bo Glodman i Lawrence Hauben. W rolach głównych zagrali: Jack Nicholson i Louise Fletcher.

Statuetka OscaraStatuetka Oscara Lot nad kukułczym gniazdem 1975Lot nad kukułczym gniazdem 1975

Zaraz po tym filmie, o godz. 00:20 kolejna Oscarowa produkcja – Casablanca – zdobywca 3 Oscarów w 1944 roku w kategoriach: Najlepszy Film, Najlepszy Reżyser i Scenariusz.

Casablanca
Trwa wojna. Rick prowadzi w Casablance nocny klub. Pewnego dnia zjawia się tam Ilsa, kobieta, w której niegdyś Rick był bardzo zakochany. Planowali wspólnie wyjechać do Paryża, lecz jego ukochana nie zjawiła się w umówionym miejscu. Mroczne tajemnice i klimat wojennej okupacji stanowi tło do opowieści o głębokim i uczuciu i trudnych wyborach życiowych.
Reżyseria: Michael Curtiz, scenariusz: Casey Robinson, Howard Koch, Philip G. Epstein i Julius J. Epstein. W rolach głównych zagrali: Humphrey Bogart i Ingrid Bergman.

Casablanca 1942Casablanca 1942

O godzinie 02:10 Jedynka wyemituje reportaż Oskary 2007 – przybycie gwiazd, a pół godz. później, o 02:30 rozpocznie się gala rozdania nagród, która potrwa do białego rana.

We wtorek, 27 lutego o 22:50 Jedynka wyemituje 90-minutowy skrót z uroczystości.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 7

pati27

mam nadzieje ze znowu nie zaprosza do studia jakiejs podrzednej gwiazdki i bedzie sie prezyc i oceniac gwiazdy z hollywood bo 2 lub 3 lata temu byla chyba kozuchowska itak gadala ze mi sie ogladac nie chcialo, ciekawe czy bedzie rozmowa o polskim kinie dlaczego nie ma nominacji buhaaa

leprechan

na pewno obejrze majac 3 sprawdziany w poniedzialek…

obejrze pewnie same skroty rozdania nagrod i oddzielnie na youtubie czesci artystyczne :D

Trophy

No niestety, do szkoły znowu… :-/

nathalie

Szkoda że właśnie mi się kończa ferie… Bym obejrzała :D A tak… Rano do szkoły… :/

Skynet

Dokładnie. Szczerze wątpię żeby chciało mi się siedzieć przed telewizorem o tej porze. A na retransmisje raczej nie ma co liczyć.

Mort_Rainey Skynet

Oscary będzie można sciagnać w jakośc HD jak sie komuś oglądac nie chce;)

Proszę czekać…