Świetny start Człowieka ze stali 6

Kolejna kinowa reaktywacja jednego z najbardziej znanych komiksowych superbohaterów przyniosła tym razem bardzo dobry skutek. Według pierwszych doniesień Człowiek ze stali zarobił w piątek w amerykańskich kinach ok 46 mln$. Co ciekawe aby osiągnąć zbliżony wynik Superman: Powrót potrzebował aż 3 dni wyświetlania.

Henry Cavill

Na koncie filmu Zacka Snydera znajduje się również 12 mln$ osiągnięte podczas pokazów w czwartek o godzinie 19. Bilety na wspomniane seanse były rozprowadzane wyłącznie w Wal-Mart, jednej z największych amerykańskich sieci handlowych. Jak widać ten sposób dystrybucji okazał się dużym sukcesem i możemy spodziewać się podobnych akcji promocyjnych przy innych superprodukcjach. Do poniedziałku nowy Superman powinien przynieść wpływy w przedziale 125-130 mln$. Budżet filmu zamknął się w kwocie 225 mln$, a Warner oficjalnie ogłosił rozpoczęcie prac nad sequelem.

Druga nowość tego tygodnia, komedia To już jest koniec przyniosła w piątek ok 7 mln$, a od środy na jej koncie znajduje się ok 19 mln$. Do poniedziałku na koncie tej autoironicznej produkcji powinno znajdować się ok 35 mln$. Budżet filmu zamknął się w kwocie 32 mln$.

Nie udał się debiut w szerokiej dystrybucji filmu Przed północą, obraz pokazywany teraz w 897 kinach (dla porównania Superman gości w 4207 a komedia Rogena w 3055) przyniósł w piątek zaledwie 550 tys$. Łącznie na jego koncie znajduje się ok 2.2 mln$. Poprzednie filmy z serii również nie były dużymi przebojami w amerykańskich kinach, Przed wschodem słońca przyniosło 5.5 mln$, a Przed zachodem słońca 5.8 mln$. Budżet tego filmu pozostaje na razie nieznany, ale można zakładać, że nie przekroczył on 10 mln$.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…