Miesięcznik Film zmienił właściciela 0

Film przejęty przez Platformę Mediową Point Group S.A.

26 stycznia 2007 r., Media Point Group (wchodzi w skład Platformy Mediowej Point Group S.A.), kupiła od Hachette Filipacchi Polska magazyn Film wraz z prawem do domeny internetowej film.com.pl oraz uprawnieniami do przyznawania nagrody filmowej Złota Kaczka.

Okładka magazynu FILMOkładka magazynu FILM

Media Point Group Sp. z o.o. rozpocznie wydawanie miesięcznika Film od numeru marcowego (3/2007), a prace nad nim będą kontynuowane przez dotychczasową redakcję.

Wartości transakcji nie ujawniono.

To ważny krok w rozbudowie naszej oferty na rynku. Film wpisuje się w portofolio PMPG . Szacujemy, że wydawanie miesięcznika Film umożliwi zwiększenie przychodów spółki o kolejne 20%, po planowanym ich zwiększeniu o 10% w związku z decyzją o cykliczności projektu Modne Miasta by Machina. Pozwoli również na udostępnienie atrakcyjnego kontentu filmowego (archiwum FILM ) w połączeniu z muzycznym (archiwum Machina ) dla dynamicznie rosnącego rynku internetowego, mobilnego i premium SMS – mówi Michał M. Lisiecki, Prezes Zarządu Platformy Mediowej Point Group S.A.

Film jest najstarszym w Polsce magazynem filmowym (ukazuje się od 1946 r.). Początkowo wydawany jako dwutygodnik, aktualnie jako miesięcznik. Od marca 2005 pismem kieruje redaktor naczelny Marcin Prokop, dziennikarz znany również z TVP.

Platformę Mediową Point Group S.A. tworzą:

Media Point Group – m.in.: magazyny Film, Machina, Modne miasta, Warsaw Point, ?dlaczego, Sporootym, Dlatego! oraz portal Korba.pl
BTL Point Group – agencja marketing services specjalizująca się w zintegrowanej komunikacji marketingowej
Online Point Group (Interactiveworks) – agencja marketingu interaktywnego
Mobile Point Group (adMobile) – agencja marketingu mobilnego świadcząca usługi w zakresie interaktywnych serwisów SMS/MMS/IVR
Distribution Point Group – departament usług dystrybucyjnych i logistycznych (alternatywna sieć dystrybucji prasy Point Press), obsługa sprzedaży wysyłkowej.
Studio Point Group – studio usług graficznych: kreacja, DTP, agencja usług fotograficznych.

WirtualneMedia.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…