Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Jack Paglen napisze scenariusz drugiego Prometeusza 4

Ridley Scott znalazł wreszcie osobę, która napisze dla niego scenariusz drugiej odsłony Prometeusza. Będzie nim Jack Paglen, autor skryptu do filmu Transcendence. Jak na żółtodzioba w tym biznesie, Paglen znalazł uznanie w oczach nie tylko producentów, ale także aktorów.

Jego scenariusz do filmu Transcendence będzie reżyserskim debiutem Wally'ego Pfistera, operatora znanego ze współpracy z Christopherem Nolanem. W 2011 roku został nagrodzony przez Akademię Filmową Oscarem za zdjęcia do Incepcji. W jego najnowszym filmie zagrają takie gwiazdy jak Johnny Depp, Paul Bettany, Rebecca Hall czy Morgan Freeman.

Nie znane są jeszcze szczegóły sequela Prometeusza. Mówi się jednak, że nie będzie on połączony z klasycznymi częściami Obcego, tak jak pierwsza część, która była jego prequelem. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku film Ridley'a Scotta zarobił ponad 400 milionów dolarów przy budżecie 130. Wszystko wskazuje więc na to, że Noomi Rapace oraz Michael Fassbender powtórzą swoje role dr Elizabeth Shan i androida Davida.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 6

Quagmire 2013-06-18

Wykorzystają sposób Michaela Baya. Po każdej części Transformersów przeważają opinie w stylu "nigdy więcej nie dam się na to nabrać", po czym ulubiony reżyser Megan Fox dokonuje publicznego samobiczowania. Ludziska wierzą, że teraz zobaczą lepszy film i tak to się kręci od jakichś 6 lat.

Asmodeusz 2013-06-18

film okazał się kasowy bo reklamowano go szumnie jako poczatek obcego, ciekawe jak się to bedzie miało do drugiej części kiedy widzowie wiedzą juz czego można się spodziewać

Movieman 2013-06-18

No, ale to nie tylko jego. Ten problem dosięga także innych wielkich tego biznesu.

Quagmire 2013-06-18

I powtórzy się sytuacja ze Spathisem. Skłaniam się ku niepopularnej teorii, za którą fani Scotta mnie zlinczują- z wiekiem przestały go obchodzić scenariusze.

Movieman 2013-06-18

Zawsze jest taka możliwość, że Lindelof dostanie skrypt Paglena do… poprawki. Nie mam pojęcia co Scott widzi w tym gościu.

Proszę czekać…