Jack Paglen napisze scenariusz drugiego Prometeusza

Ridley Scott znalazł wreszcie osobę, która napisze dla niego scenariusz drugiej odsłony Prometeusza. Będzie nim Jack Paglen, autor skryptu do filmu Transcendence. Jak na żółtodzioba w tym biznesie, Paglen znalazł uznanie w oczach nie tylko producentów, ale także aktorów.

Jego scenariusz do filmu Transcendence będzie reżyserskim debiutem Wally'ego Pfistera, operatora znanego ze współpracy z Christopherem Nolanem. W 2011 roku został nagrodzony przez Akademię Filmową Oscarem za zdjęcia do Incepcji. W jego najnowszym filmie zagrają takie gwiazdy jak Johnny Depp, Paul Bettany, Rebecca Hall czy Morgan Freeman.

Nie znane są jeszcze szczegóły sequela Prometeusza. Mówi się jednak, że nie będzie on połączony z klasycznymi częściami Obcego, tak jak pierwsza część, która była jego prequelem. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku film Ridley'a Scotta zarobił ponad 400 milionów dolarów przy budżecie 130. Wszystko wskazuje więc na to, że Noomi Rapace oraz Michael Fassbender powtórzą swoje role dr Elizabeth Shan i androida Davida.


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)