The Amazing Spider-Man 2 jednak bez Mary Jane Watson

Shailene Woodley zdradziła w wywiadzie dla Entertainment Weekly, że jej rola została wycięta z Niesamowity Spider-Man 2. Aktorka twierdzi, że rozumie taką decyzję, zwłaszcza gdy patrzy na nią w kontekście całej fabuły filmu. Mary Jane Watson ma pojawić się w życiu Spider-Mana dopiero w The Amazing Spider-Man 3 którego premiera została zaplanowana na 10 czerwca 2016 roku.

Marc Webb wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie, w którym utrzymuje, że osobiście podjął decyzję która ma sprawić, że fabuła skupi się jedynie na relacjach pomiędzy Peterem a Gwen Stacy. Jednocześnie uspokaja, że Mary Jane Watson miała pojawić się w zaledwie kilku scenach drugiej części.

Prace na planie nowych przygód Człowieka-Pająka trwają już od lutego, czy taka zmiana, która może świadczyć o przerabianiu scenariusza, to dobry znak dla tej produkcji?

AKTUALIZACJA:
Hollywood Reporter podaje, że rola Mary Jane w trzeciej części zostanie ponownie obsadzona, a ujęcia z Woodley nie zostaną wykorzystane. Na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia tej informacji.