TOP 5: Najciekawsze newsy tygodnia #5 5

Kolejny odcinek TOP5, czyli subiektywnego zbioru najważniejszych i najciekawszych newsów minionego tygodnia. Jeśli w tym czasie nie odwiedzaliście naszych stron, to dobry sposób na szybkie przypomnienie tego, co działo się w świecie filmu.

TOP 5

1. James Gandolfini nie żyje

W czwartek z rana świat obiegła wiadomość o niespodziewanej śmierci Jamesa Gandolfiniego. Aktor znany z wielu drugoplanowych ról, a przede wszystkim z serialu Rodzina Soprano, gdzie wcielał się w rolę przechodzącego kryzys gangstera Tony’ego Soprano, odszedł w wieku 51 lat.

2. Nowy film Martina Scorsese z pierwszą zapowiedzią

Przed zapowiedzią strzelałbym, że film zostanie utrzymany w duchu Wall Street z 1987 r. Miło jednak zobaczyć, że reżyser przyjął jednak inną konwencję – zwiastun zapachniał powiewem świeżości, energii ze strony świetnie skompletowanej obsady. Film już teraz jest typowany jako poważny kandydat w grze o przyszłorocznego Oscara.

3. Recenzja Człowieka ze stali już u nas

W dniu polskiej premiery oczekiwanego Człowieka ze stali (21 czerwca), na fdb mogliście znaleźć naszą recenzję tego filmu. Jeśli nie byliście w weekend w kinie, koniecznie nadróbcie tą zaległość, bo według recenzenta obraz jest tego wart. W weekend film zarobił w USA ponad 41 mln $ (3. miejsce w rankingu Box Office), przekraczając tym samym granicę 200 mln $.

4. Biografia Jobsa ma zwiastun

Długo przyszło nam czekać na pierwszy zwiastun filmu, będącym opowieścią o Stevie Jobsie. Pomimo opóźnienia premiera w USA zaplanowana jest na połowę sierpnia tego roku. Z dystrybucji w Polsce wycofał się Monolith, więc prawdopodobnie film nie trafi już do naszych kin. Czekamy w takim razie na reakcję Amerykanów.

5. Sequel Dnia Niepodległości z datą premiery, ale bez Smitha

W minionym tygodniu mogliście przeczytać newsy związane z kontynuacją filmu Rolanda EmmerichaDzień Niepodległości. Poznaliśmy dokładną datę premiery filmu. Spekulowano także, że Will Smith powróci po 17 latach do swojej roli, jednak reżyser oddalił tą pogłoskę.


Statystyka

W minionym tygodniu pojawiło się 39 newsów ( +46% co do zeszłego tygodnia) i 61 ( +54% ) komentarzy użytkowników pod nimi. Suma poleceń wiadomości wyniosła w tym tygodniu 134 ( +40% ).

Kolejnych podobnych przeglądów oczekujcie w każdą niedzielę w godzinach wieczornych.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…