Fan seriali i amerykańskiego kina niezależnego.

Propozycje Gutek Film na najbliższe miesiące 3

Wczoraj Gutek Film do polskich kin wprowadził film Viramundo. Sprawdźmy jego plany repertuarowe na najbliższe miesiące. Fanów kina artystycznego czeka wiele interesujących pozycji do obejrzenia.

Miłość

Nagrodzony na Krakowskim Festiwalu Filmowym dokument o polskim zespole muzycznym Miłość, w skład którego wchodzili wielcy indywidualiści. Premiera 9 sierpnia.

Kongres

Międzynarodowa koprodukcja. Film wyreżyserowany przez Ariego Folmana, ze zdjęciami Michała Englerta, na motywach powieści "Kongres futurologiczny" Stanisława Lema, do tego dobra obsada i intrygująca fabuła. Jak kogoś to nie przekonało, niech obejrzy zwiastun. Premiera 13 września.

The Story of Film – Odyseja filmowa

Przez wiele osób trwający 15 godzin dokument wielkiego pasjonata kina Marka Cousinsa jest uznawany za najlepszą pozycję, która przybliża widzowi historię kina i pokazuje wszystko co w nim najlepsze. Film skierowany jest zarówno dla zaprawionych widzów, jak również tych raczkujących. Ma być pokazywany w różnych wariantach – w częściach bądź w całości, wszystko będzie zależeć od konkretnego kina studyjnego. Premiera 4 października.

Życie Adeli – Rozdział 1 i 2

Filmu przedstawiać chyba nie trzeba. Złota Palma na tegorocznym Cannes. Echem odbiły się także jedne z najśmielszych i najdłuższych scen erotycznych w historii kina. Stosunkowo szybko pojawi się w naszym kraju, bo zaledwie 9 dni po premierze kinowej we Francji. Premiera 18 października.

Historie rodzinne

Niestety, premiera tego filmu w Polsce już parę razy była przekładana, ale wszystko wskazuje na to, że ustalono ostateczną datę. W Historiach rodzinnych reżyserka Sarah Polley odkrywa tajemnice swojej rodziny. Przez krytyków jest chwalona za sposób, w jaki to robi, myląc tropy swojego śledztwa i ukazując zawiłe, pełne paradoksów relacje rodzinne. Premiera 15 listopada.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…