http://vimeo.com/mironkundzicz

Gilliam ma nowy scenariusz 0

Amerykanin Terry Gilliam, skończył pracę nad swoim nowym scenariuszem.

Gilliam wyjawił, że razem ze swoim długoletnim partnerem od pisania scenariuszy, Charlesem McKeownem (Gra Ripleya) skończyli pracę nad kolejnym tekstem. Teraz trwają prace nad zdobyciem funduszy, aby przenieść scenariusz na duży ekran.

Terry Gilliam / us.movies1.yimg.comTerry Gilliam / us.movies1.yimg.com

McKeown pracował z Gilliamen przy jego dwóch najbardziej znanych obrazach: Brazil i Przygodach barona Munchausena.

Tytuł nie jest jeszcze znany, natomiast budżet ma się zamknąć w 20 milionach dolarów. Film ma opowiadać o nieśmiertelnym gawędziarzu, który odkrywa, że jego fantastyczne historie nie są już dłużej akceptowane we współczesnym świecie.

Na pytanie o możliwość ponownej współpracy z innymi członkami Monty Pythona odpowiedział To jest nieprawdopodobne.

Terry Gilliam urodził się w roku 1940. Świat usłyszał o nim, kiedy tworzył Latający Cyrk Monty Pythona. Następnie przyszły czasy solowej kariery reżyserskiej. Najbardziej znanymi filmami są 12 małp, Bandyci czasu, Fisher King, Jabberwocky, czy Las Vegas parano. Ostatnio Gilliam nakręcił Nieustraszonych braci Grimm i Krainę traw, która ukazała się u nas niedawno na DVD. Był nominowany do Oscara za scenariusz Brazil. Zdobył natomiast Empire Award za reżyserię 12 małp i FIPRESCI na Festiwalu Filmowym w San Sebastián za Krainę traw.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…