widoczny tu i tam. hasam.

Rosjanie nagrodzili Polańskiego 0

Rosyjska Narodowa Akademia Sztuk i Nauk Filmowych nagrodziła Romana Polańskiego za wybitny wkład w kinematografię światową.

Zdobycia Złotego Orła gratulowali Romanowi Polańskiemu m.in. Nikita Michałkow, nazywany przez filmowców z całego świata rosyjskim Spielbergiem, oraz Piotr Mamonow, zdobywca głównej nagrody festiwalu w kategorii najlepszy aktor. Michałkow patronuje przyznanym już po raz piąty Złotym Orłom, które wyrastają na główną i najbardziej prestiżową rosyjską nagrodę filmową. – Kiedy Rosjanie przyznają nagrodę, stanowi to wielki zaszczyt. Nie mogłem nie przyjechać. Mrozów się nie boję, bo przecież jestem z Polski – mówił podczas sobotniej ceremonii Roman Polański.
Złote Orły, które są częściowo wzorowane na Oscarach, przyznaje się w 20 kategoriach – m.in. osobno nagradza się role aktorskie w filmach telewizyjnych i kinowych. Najważniejszego Złotego Orła w kategorii najlepszy film otrzymał w sobotę rosyjski obraz Pawła Łungina Ostrow (Wyspa), który opowiada o mężczyźnie szukającym odkupienia za wojenne grzechy w prawosławnej wspólnocie zakonnej na północy Rosji. Mnich prorokuje i uzdrawia innych, lecz nie potrafi wybaczyć sobie swej dawnej winy. Cudu uzdrowienia doznaje tuż przed śmiercią.

W kategorii za wkład w kinematografię światową przed rokiem nagrodzono Roberta De Niro.

Roman Polański /guesswhosthejew.comRoman Polański /guesswhosthejew.com

<a href=http://pisf.pl title=pisf.pl>pisf.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…