"May the Force Be With You"

YouTube zapłaci użytkownikom 0

Chad Hurley, współtwórca YouTube powiedział w sobotę, że już wkrótce serwis podzieli się zyskami ze swoimi użytkownikami.

Hurley zapowiedział, że jedną z proponowanych w serwisie nowości będzie płacenie użytkownikom za publikowany przez nich materiał wideo.

Logo YoutubeLogo Youtube

Serwis YouTube jest fenomenem internetowym, stworzona pod koniec 2005 roku firma została w listopadzie ubiegłego roku sprzedana Google za 1,65 miliarda dolarów. Każdego dnia w serwisie oglądanych jest około 70 milionów klipów wideo.

“Mamy olbrzymią rzeszę twórców klipów, których kreatywność możemy wesprzeć, na przykład przez dzielenie się zyskami” powiedział Hurley, dodając “To się stanie w ciągu kilku nadchodzących miesięcy”. Trzydziestoletni Hurley, który jest jednym z najmłodszych internetowych multimilionerów nie zdradził jednak żadnych szczegółów.

Być może motywacją do takiej decyzji jest działanie konkurencji. W październiku 2006 roku, serwis Revver, który tak jak YouTube oferuje przeglądanie klipów wideo online, ujawnił plany dzielenia się zyskami z reklam z użytkownikami.

Hurley powiedział, że kiedy powstawał YouTube on i inni współzałożyciele: Steve Chen i Jawed Karim twierdzili, że dzielenie się zyskami spowoduje powstanie społeczności chcącej zarabiać, a nie “kochającej wideo”. Jednak z czasem, trójka założycieli zdała sobie sprawę, że wynagrodzenie finansowe poprawi jakość materiału wideo prezentowanego na stronie.

źródło: wirtualnemedia.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…