John Williams skomponuje muzykę do nowych Gwiezdnych Wojen 2

Żywa legenda muzyki filmowej, John Williams skomponuje muzykę do Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy, a także Star Wars: Episode VIII i Star Wars: Episode IX. Powróci tym samym po raz kolejny do świata Gwiezdnych Wojen, po skomponowaniu muzyki do poprzednich 6 części z lat 1977-2005.

81-letni John Williams od kilku lat ograniczył swoją zawodową działalność skupiając się głównie na komponowaniu do filmów swojego przyjaciela i stałego współpracownika Stevena Spielberga. Seria Gwiezdne Wojny, a konkretniej Gwiezdne wojny: Część IV – Nowa nadzieja, przyniosła mu jednego z pięciu dotychczas zdobytych Oscarów.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Avatar square 200x200
piter2681 2013-07-29

… z informacji wyciągniętych z amerykańskich stron podczas ostatniej premiery SWE6 wyczytałem że tak naprawdę Lucas miał projekt na 9 części całej sagi od samego początku czyli od nakręcenia pierwszej trylogii. Prawdopodobnie nie zaczął od pierwszej oficjalnej trylogi tylko dlatego że uwczesna technika nie pozwalała na nakręcenie epizodów nowej trylogii 1-3. Podejrzewam że reaktywacja SW bedzie mieć swój ciąg powiązany między innymi z oficjalnymi grami i czesciowo fabułę zaczerpniętą łaśnie z nich.

Oficjalna informacja brzmiała tak że Lucas miał koncept na 9 części sagi + prolog i epilog jako oddzielne filmy = razem 11 filmów sagi STAR WARS. Tak to wyglądało jakieś 20 parę lat temu…

Osobiście jestem bardzo ciekawy jak to będzie wyglądało… Cinematic Trailer’s z gier wyglądają nieziemsko i mają ciekawa fabułę… poczekamy zobaczymy

Krzysztof 2013-07-27

Wciaz nie moge uwierzyc, ze to powstanie … przeciez te 6 epizodow to miala byc (nie liczac wszelkich bajek, gier itp oraz faktu KASY), ze tak powiem sterylna niezawisla ilosc i basta, kropka finito kaput ….. A tu taki kwiatek wyniknal pewnego dnia … I ja chce to zobaczyc. Juz.

Proszę czekać…