Sundance Festival zakończony! 0

W minioną niedzielę zakończył się Festiwal Filmowy Sundance, zwyciężył pełnometrażowy film Sweet Mud Drora Shaula.

Park City, Utah – Podczas Sundance Film Festival (18.1. – 28.1.2007), 'World Cinema Jury Prize' jako najlepszy film pełnometrażowy otrzymała izraelsko-niemiecka produkcja, zatytułowana Sweet Mud (tytuł oryginalny – Adama Meshuga'at). W kinowym obrazie, reżyser Dror Shaul opowiada o pewnym chłopcu, który wraz ze swoją chorą psychicznie matką dorasta w Kibbuz (Kibbuzim, czyli zbiorowe osiedla na terenie Izraela ze wspólnym dobytkiemi podstawowo demokratycznymi strukturami). Niebawem zostanie on zmuszony do podjęcia decyzji, która na zawsze zmieni jego życie…

Plakat do filmu Sweet Mud 2006Plakat do filmu Sweet Mud 2006

Produkcja została zrealizowana przez Heimatfilm z Kolonii (Köln) razem z izraelskimi partnerami -Sirocco Productionsoraz Cinephil.

Krótkometrażowy film Jörga Wagnera – Motodrom także otrzymał duże ukłony za film niezależny. Festiwalowe jury od krótkometrażówek zaopatrzyło Motodrom owyróżnienie 'Honorable Mention in Short Filmmaking'. 9-minutowy film dokumentalny przychyla się do obrazu wymarłego już zawodu kierowcy motocykla typu Steilwand, przedstawia maszyny, ludzkie nerwy i śmierć…Dłuższa część filmu jest czarno-biała.

Sundance Film Festival został zawołany do życia w 1981 roku w miejscowości Utah przez Roberta Redforda i na całym świecie jest uważany za pierwszy adres dla filmowych projektów niezależnych twórców.

Więcej na temat 11-dniowego festiwalu oraz oficjalne materiały video z samej ceremonii zobaczysz klikając <a href=http://festival.sundance.org/2007/ title=Sundance>TUTAJ . Można także wysłuchać komentarzy odwiedzających, jak i samych organizatorów.

Kadr z filmu Motodrom 2006Kadr z filmu Motodrom 2006 Kadr z filmu Motodrom 2006Kadr z filmu Motodrom 2006

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…