Kinomaniak. Fan filmów akcji z lat 80. i 90.. Z FDb związany od 2006 roku.

Nowe gwiazdy w filmie o Mojżeszu Ridleya Scotta 6

Ridley Scott, legendarny twórca Gladiatora, Królestwa niebieskiego, Łowcy androidów i Prometeusza, przedstawia spektakularną, zrealizowaną z niezwykłym nawet jak na współczesne kino rozmachem, opowieść o losach biblijnego Mojżesza, plagach egipskich, rozstąpieniu się Morza Czerwonego i Dziesięciorgu Przykazaniach pt. Exodus.

Ridley Scott na planie filmu Robin Hood (2010)

Do obecnie obsadzonych Christiana Bale'a w roli Mojżesza i Joela Edgertona jako faraona Ramzesa II prawdopodobnie dołączą nowe twarze.

Pojawiła się informacja, że angaż dostała m.in. Sigourney Weaver, która miałaby wcielić się w Tuyę – matkę Ramzesa II oraz John Turturro, który odegrałby rolę Setiego, męża Tuyi i ojca egipskiego faraona.

Ponadto w roli hebrajskiego uczonego zobaczymy prawdopodobnie Bena Kingsleya, a także jako Joshuę, który pomagał Mojżeszowi prowadzić ludzi do ziemi obiecanej – Aarona Paula.

Scott planuje rozpocząć zdjęcia we wrześniu w Anglii, Hiszpanii i Maroku. Premierę światową (oraz polską) planuje się na grudzień 2014 roku.

Przypomnijmy, że obraz będzie kolejną biblijną megaprodukcją – w marcu przyszłego roku do kin ma trafić film Noe: Wybrany przez Boga w reżyserii Darrena Aronofsky'ego.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Avatar square 200x200
Redox 2013-08-28

No no no zacna obsada. Zobaczymy najpierw jak wypadnie "Adwokat", bo po "Prometeuszu" nieco zapadł do kolejnych obrazów tego filmowca u mnie zmalał.

Proszę czekać…