TOP 5 powraca: Najciekawsze newsy tygodnia #6 5

W maju tego roku rozpoczęliśmy publikowanie przeglądów TOP5, czyli subiektywnego zbioru najważniejszych i najciekawszych newsów minionego tygodnia. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy serię tych newsów. Jeśli w tym czasie nie odwiedzaliście naszych stron, to dobry sposób na szybkie przypomnienie tego, co działo się w świecie filmu.

TOP 5

1. Pierwszy zwiastun i plakat Dallas Buyers Club

Już dziś odtwórca głównej roli w filmie, Matthew McConaughey jest typowany jako jeden z najpoważniejszych kandydatów w biegu o przyszłoroczne nagrody. Jeszcze do niedawna kojarzony głównie z udziału w komediach romantycznych, dzisiaj jest szanowanym i chętnie obsadzanym aktorem u takich twórców jak Nolan czy Scorsese. Niesamowite jest oglądać jak wielką transformację przeszedł zarówno McConaughey jak i powracający do aktorstwa od czasu Mr. Nobody, Jared Leto.

2. Powiększa się obsada nowego filmu Ridleya Scotta

Najnowszy film Scotta, Adwokat (polska premiera: 15.11.2013 r.) zebrał rewelacyjną obsadę i wszystko wskazuje, że lista nazwisk aktorów i aktorek pracujących na planie Exodus może jej dorównać. W tym tygodniu do obsady tego biblijnego projektu o Mojżeszu dołączyli Sigourney Weaver, John Turturro, Ben Kingsley i znany z serialu telewizyjnego Breaking Bad Aaron Paul. Zasilili obsadę, w której jest już Bale w głównej roli i Joel Edgerton. To także nie jedyny biblijny film, wykonany z rozmachem. Do kin w 2014 roku trafi także Noe: Wybrany przez Boga w reżyserii Darrena Aronofsky'ego.

3. Ujawniono fabułę Interstellar? + nowy aktor w filmie Nolana

Do sieci wyciekła informacja (prawdopodobnie fałszywa) na temat zarysu kręconego właśnie filmu Christophera Nolana. według niej motyw wyprawy naukowców w czarną dziurę przedstawiony w filmie miałby być uzasadniony poszukiwaniem alternatywnej dla kukurydzy rośliny, którą ludzkość mogłaby uprawiać (w przyszłości bowiem, jak podaje Fort McLeod Gazette, zmiana klimatu negatywnie wpłynęła na rolnictwo). Brzmi to absurdalnie i osobiście jestem przekonany, że gdyby naprawdę tak miała prezentować się oś filmu to scenariusz do filmu autorstwa brata NolanaJonathana, nie krążyłby po Hollywood (przypominamy, że sam Steven Spielberg miał zamiar zabrać się za reżyserię filmu). Dodatkowo rzutem na taśmę do obsady filmu trafił Matt Damon. Niewiarygodne ile cenionych aktorów zobaczymy tym razem u tego reżysera.

4. One Direction opanowuje amerykańskie kina

Na pierwszym miejscu Box Office’u w USA znalazł się koncertowy dokument o zespole One Direction. W weekend produkcja ta zarobiła 17 mln $. Wynik jednak jest niższy od podobnych filmów, jeśli porównamy go z This Is It czy Justin Bieber: Never Say Never. W zestawieniu w pierwszej trójce znalazł się także Lee Daniels’ The Butler i komedia Millerowie, której udało się przekroczyć próg 100 mln $. To 21. film, któremu udało się tego dokonać w tym roku. Zostawiając na chwilę Box Office ja cały czas, od momentu ogłoszenia Morgana Spurlocka reżyserem tego projektu, zadaje pytanie „Dlaczego po kąśliwych Super Size Me czy Najlepiej sprzedany film decyzja padła na właśnie to?”.

5. Pierwsza pełna zapowiedź Kill Your Darlings

Pierwsza teaserowa zapowiedź filmu Kill Your Darlings, która wydawało się, że jest urwana w połowie (sprawdźcie sami) nie zachęcała szczególnie do filmu. Nie można tego powiedzieć o pełnym zwiastunie, który zadebiutował w tym tygodniu. Produkcja, która miała premierę na tegorocznym festiwalu w Sundance, intryguje podejmowaną historią morderstwa, a także obsadą złożoną z między innymi Daniela Radcliffe, Dane'a DeHaana, Bena Fostera, Jennifer Jason Leigh czy Michaela C. Halla.


Statystyka

W minionym tygodniu pojawiło się 23 newsów i 16 komentarzy użytkowników pod nimi. Suma poleceń wiadomości wyniosła w tym tygodniu 69.

Kolejnych podobnych przeglądów oczekujcie w każdą niedzielę w godzinach wieczornych.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Quagmire 2013-09-01

Jak dla mnie film Nolana ma bardzo logiczny ciąg przyczynowo-skutkowy: GMO powoduje szkody w organizmie i zostaje całkowicie zakazane- zmiany klimatyczne powodują ogromne straty w uprawach- planeta umiera- rząd amerykański przeznacza miliardowe fundusze na podróże międzygwiezdne w celu eksploatacji tych terenów.

Kupuję to, sto razy bardziej niż fabułę Prometeusza, w której dziadek miliarder leci spotkać się przed śmiercią z prawdziwym Bogiem na podstawie rysunków w jaskini.

Proszę czekać…