Pierwszy klip z The Armstrong Lie 3

W sieci można znaleźć pierwszy klip z filmu dokumentalnego The Armstrong Lie, który zmienił tytuł z Lance Armstrong: The Road Back. Reżyserem jest Alex Gibney (zdobywca Oscara za Taxi to the Dark Side), a dokument powstał we współpracy z byłbym kolarzem, Lance'em Armstrongiem.

Lance Armstrong

Lance Armstrong zasłynął jako siedmiokrotny zwycięzca wyścigu kolarskiego Tour de France. W styczniu tego roku wywiadzie z Oprah Winfrey wyznał, że stosował środku dopingujące i brał udział w niedozwolonych zabiegach, jak np. transfuzja krwi. Klip przedstawia fragment wypowiedzi byłego kolarza szosowego, sfilmowany 14 stycznia 2013 r. trzy godziny po wspomnianym wywiadzie.

Przypominamy także, że obecnie trwają prace aż nad trzema biografiami kolarza. W filmie wytwórni Working Title w główną rolę wcieli się Ben Foster. Drugi film produkuje Bad Robot na czele z J.J. Abramsem i Bryanem Burkiem, adaptując książkę autorstwa Juliet Macur zatytułowaną Cycle Of Lies: The Fall Of Lance Armstrong. Ostatni obraz Red Blooded American zostanie wyreżyserowany przez Jaya Roacha i prawdopodobnie wystąpi w nim Bradley Cooper.

Źrodło: http://filmmakermagazine.com/75984-first-clip-from-alex-gibneys-the-armstrong-lie/

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…