TOP 5: Najciekawsze newsy tygodnia #7 4

Przed Wami kolejny odcinek TOP5, czyli subiektywnego zbioru najważniejszych i najciekawszych newsów minionego tygodnia. Jeśli w tym czasie nie odwiedzaliście naszych stron, to dobry sposób na szybkie przypomnienie tego, co działo się w świecie filmu.

TOP 5

1. Pierwszy zwiastun nowego Robocopa.

Pierwsza zapowiedź remake’u pamietnego Robocopa z 1987 roku, która zadebiutowała w nocy z czwartku na piątek niewątpliwie podzieliła społeczność w sieci. Spora część zarzutów internautów opiera się na krytyce nowego designu pancerza tytułowego Super-gliny. Nie dziwi mnie, że ten element dostaje takie cięgi. Zbroja z filmu Verhoevena do dzisiaj robi wrażenie i pozostaje rozpoznawalna pewnie także dla osób, które nie miały przyjemności oglądać któregokolwiek z dotychczasowych filmów o RoboCopie. Tak więc, określenie geriatryczny, które padało często w zachodnich serwisach jest tu na miejscu. Na szczęście jak pokazuje zwiastun ten prototyp pancerza nie będzie jedynym zaprezentowanym w filmie – pojawi się srebrny, ale prawdopodobnie będzie on jej roboczą wersją. Michael Keaton w zwiastunie mówi "Spróbujmy z czernią". Kojarzy wam się to z czymś? Podpowiedź niżej. Mocną stroną projektu wydaje się drugoplanowa obsada złożona ze wspomnianego odtwórcy Batmana, Samuela L. Jacksona, Gary'ego Oldmana czy Jackie'ego Earle'a Haleya. Poza tym reżyserem jest José Padilha, odpowiedzialny za dwie części dobrze przyjętych Elitanych, więc jest promyk nadziei, że film nie popełni błędów nie tak dawnego remake’a Pamięci absolutnej.

2. Aż sześć nowych plakatów Sekretnego życia Waltera Mitty

W tym tygodniu zadebiutowało aż sześć nowych plakatów najnowszego filmu Bena Stillera, Sekretne życie Waltera Mitty. Wliczając dwa postery teaserowe, film do tej pory zgromadził dziewięć plakatów. Wydaje się to dość sporo, zważając na to, że premiera filmu zaplanowana jest na Boże Narodzenie (w Polsce do kin trafi w styczniu 2014 roku). Ile jeszcze czeka nas plakatów? Osobiście podobają mi się wszystkie te surrealistyczne grafiki i nie miałbym nic przeciwko pojawieniu się następnych, jeśli będą równie pomysłowe. Sam film jest często wymieniany jako cichy kandydat do wyścigu po najważniejsze nagrody. U mnie na liście na pewno jeden z najbardziej oczekiwanych projektów przełomu 2013/2014. Poniżej wszystkie sześć nowych plakatów filmu.

3. Rewelacyjne recenzje Gratiwacji i finałowy zwiastun

Krytycy w sprawie nowego filmu Alfonso Cuaróna są zgodni. Grawitacja, która otworzyła jubileuszowy 70. festiwal filmowy w Wenecji zebrał świetne recenzje. Sam reżyser James Cameron powiedział, że jego zdaniem to najlepszy film kosmiczny jaki powstał. Chwalone są także efekty 3D, co dzisiaj wydaje się rzadkością. Może takie rekomendację przekonają przeciwników tej technologii do odwiedzenia kina i obejrzenia filmu właśnie w 3D. Polscy widzowie wyruszą w podróż kosmiczną wraz z George'em Clooneyem i Sandrą Bullock już 11 października.

4. 70. festiwal filmowy w Wenecji

Choć wczoraj nasza redakcja przespała z opublikowaniem listy laureatów tego festiwalu ;), warto choć wspomnieć o kilku nagrodzonych w tym roku tytułach. Złotego Lwa w konkursie głównym dla najlepszego filmu otrzymał włoski film dokumentalnych Sacro GRA w reżyserii Gianfranco Rosi. Włochom przyszło czekać na nagrodę 15 lat (ostatnim razem w 1998 roku Echa dzieciństwa zdobyły tą prestiżową nagrodę). Z kolei jury pod przewodnictwem 73-letniego Bernardo Bertolucciego nagrody aktorskie przyznało w tym roku dla Themisa Panou (za Miss Violence) i Eleny Cotty (szwajcarsko-włoska koprodukcja Via castellana bandiera). Srebrnego Lwa, czyli nagrodę przyznawaną za najlepszą reżyserię otrzymał Alexandros Avranas za Miss Violence. Poza konkursem był prezentowany także nasz polski film Wałęsa. Człowiek z nadziei. Zebrał dobre recenzje, chwalono przede wszystkim kreację aktorskie Więckiewicza i Grochowskiej. Na prapremierze pojawili się oprócz głównych aktorów i reżysera, sam Lech Wałęsa ze swoją małżonką.

5. Kogo w końcu zobaczymy w nowych Gwiezdnych wojnach?

W tym tygodniu kolejni aktorzy dołączyli do grona potencjalnych kandydatów do siódmego epizodu Gwiezdnych wojen w reżyserii J.J.Abramsa. Jest nim Benedict Cumberbatch, o którym pisaliśmy oraz aktor znany z serialu Spartakus, Liam McIntyre. Z kolei Ksenia Solo miałaby już otrzymać angaż. Dotychczasowe rozważania obsadowe jednak należy traktować z dystansem, jako plotkę (Cumberbatch już zaprzeczył jakoby prowadził rozmowy w sprawie angażu). Miejmy nadzieję, że niedługo po ogłoszeniu ekipy technicznej (znamy kostiumologa, kierownika zdjęć, kompozytora, montażystów) przyjdzie pora na obsadę aktorską. Zapewne każda decyzja będzie głośno omawiana przez internautów i może nie zabraknąć kontrowersji. Ostatnimi takimi decyzjami obsadowymi był niewątpliwie angaż Bena Afflecka do roli Batmana czy zatrudnienie Charlie'ego Hunnama do roli Christian Grey w adaptacji Pięćdziesiąt twarzy Greya.


Statystyka
W minionym tygodniu pojawiło się 30 newsów ( + 30% co do zeszłego tygodnia) i 31 ( + 94%) komentarzy użytkowników pod nimi. Najwięcej komentarzy pojawiło się pod wiadomością UPDATE: Mamy zwiastun Robocopa!. Suma poleceń wiadomości wyniosła w tym tygodniu 86 (+25%).

Kolejnych podobnych przeglądów oczekujcie w każdą niedzielę w godzinach wieczornych.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…