TOP 5: Najciekawsze newsy tygodnia #8 6

Przed Wami kolejny odcinek TOP5, czyli subiektywnego zbioru najważniejszych i najciekawszych newsów minionego tygodnia. Jeśli w tym czasie nie odwiedzaliście naszych stron, to dobry sposób na szybkie przypomnienie tego, co działo się w świecie filmu.

TOP 5

1. Rozdano Złote Lwy

Kadr z filmu IdaKadr z filmu Ida

W dniu wczorajszym rozdano po raz 38. Złote Lwy. Reporterzy kilkukrotnie potwierdzali, że poziom filmów tegorocznego festiwalu był naprawdę wysoki. Wśród zwycięzców w różnych kategoriach znalazły się filmy, które debiutowały już na polskich ekranach kin (takie jak Imagine w kategorii dźwiękowej, Miłość, Bejbi blues czy Drogówka) jak i filmy, które niebawem trafią do dystrybucji kinowej. Główną nagrodę zdobył film Pawła Pawlikowskiego Ida, a Chce się żyć i W imię… uhonorowano Srebrnymi Lwami. Wszystkie te tytuły wraz z Papuszą niewątpliwie zasługują na uwagę. Niebawem zobaczymy czy wartość artystyczna filmów, którą doceniono na festiwalu, przełoży się na frekwencję w kinach.

2. Nowe zdjęcie i zwiastun Grudge Match

W filmie Grudge Match na ringu po przeciwnych stronach staną znani aktorzy Sylvester Stallone i Robert De Niro. Obaj wcześniej w swojej karierze wcielili się w postacie bokserów. Stallone w serii Rocky (jakiś czas temu mówiło się o spin-offie, któremu życzę aby nie powstał), a De Niro wystąpił w pamiętnym filmie Wściekły byk w reżyserii Martina Scorsese. Niewątpliwie oglądający zwiastun bez trudu zauważą nawiązanie do Rocky'ego i sceny w chłodni. Czy aktorzy wciąż są w formie przekonamy się dopiero w ostatni dzień stycznia 2014 roku. Zapowiedź, która zadebiutowała w tym tygodniu nie wygląda źle. Powinien cieszyć fakt, że film będzie utrzymany w konwencji komedii sportowej, bo w poważniejszej tonacji, wątpię czy film miałby szansę pokazać coś nowego w tej kwestii.

3. Bieber w kontynuacji nowego Supermana? + Larry Fong kierownikiem zdjęć

Nie tak dawno Internet huczał od decyzji wyboru Bena Afflecka do roli Bruce’a Wayne’a / Batmana, a w tym tygodniu na internautów czekała kolejna bomba. Justin Bieber opublikował zdjęcie ze skryptem filmu Batman vs. Superman, po czym zaczęła się fala komentarzy i dyskusji czy naprawdę ten młody piosenkarz brany jest pod uwagę angażu postaci Robina. Jeśli chodzi o mnie wybór Afflecka naprawdę mi nie przeszkadza, a co więcej uważam, że jest to lepsza kandydatura od rozważanego również Josha Brolina, to Bieber jest kategorycznie nie do zaakceptowania. Miejmy nadzieję, że niedługo ta informacja zostanie oficjalnie zdementowana. Postać Robina w niedawnej animacji Batman DCU: Mroczny rycerz powrót, część 1 została przedstawiona jako nastoletnia dziewczyna, więc może współczesny idol wielu młodych fanek pretendowałby właśnie do takiej wersji tego bohatera..?

4. Pierwsza zapowiedź Last Days on Mars

W tym tygodniu w sieci pojawił się pierwszy zwiastun thrillera sci-fi podejmującego temat badania Czerwonej Planety. Główną rolę gra Liev Schreiber, którego ostatnio widzowie oglądający Raya Donovana kojarzą ze świetnej roli na małym ekranie. Mimo, że film wyreżyserował debiutant, a scenariuszem zajęła się osoba, która ma doświadczenie głównie w telewizji to zapowiedź wygląda obiecująco. To jeden z dwóch projektów "kosmicznych", których premier oczekuję. Pierwszym jest Grawitacja, która zbiera oszałamiające recenzje.

5. Ciekawe plakaty i kolejna zapowiedź American Horror Story: Coven

W tym tygodniu dotarła do nas kolejna klimatyczna zapowiedź wraz z plakatami trzeciego sezonu serialu American Horror Story. Osobiście niecierpliwie czekam na to co twórcy Glee przygotowali w tym roku. Nowa seria zadebiutuje na antenie za niecały miesiąc – 9 października. W Coven zobaczymy nowe twarze m.in. Gabourey Sidibe czy Kathy Bates. Najbardziej jednak jestem ciekaw kreacji Jessicki Lange, bo co tu dużo ukrywać – w dwóch poprzednich sezonach to ona kradła wiele scen w odcinkach. Poniżej także publikujemy plakaty, których nie objął news w tym tygodniu.


Statystyka
W minionym tygodniu pojawiło się 23 newsów ( – 23% co do zeszłego tygodnia) i 34 ( + 10%) komentarzy użytkowników pod nimi. Najwięcej komentarzy pojawiło się pod wiadomością Justin Bieber jako Robin w Man of Steel 2?. Suma poleceń wiadomości wyniosła w tym tygodniu 66 (- 23%). Najwięcej poleceń zebrał news Liev Schreiber na Marsie.

Kolejnych podobnych przeglądów oczekujcie w każdą niedzielę w godzinach wieczornych.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…