TOP 5: Najciekawsze newsy tygodnia #10 4

Przedstawiamy kolejny odcinek TOP5, czyli subiektywnego zbioru najważniejszych i najciekawszych newsów minionego tygodnia. Jeśli w tym czasie nie odwiedzaliście naszych stron, to dobry sposób na szybkie przypomnienie tego, co działo się w świecie filmu.

TOP 5

1. Foxcatcher z pierwszą zapowiedzią!

Rozpoczynamy od newsa związanego z jednym z najbardziej oczekiwanym przeze mnie filmu – Foxcatcher. Wraz z fenomenalną, pierwszą teaserową zapowiedzią pojawiła się mniej optymistyczna wiadomość. Mianowicie, studio Sony zdecydowało się opóźnić premierę tego opartego na faktach filmu. Mówi się, że studio chce dać więcej czasu reżyserowi Millerowi na dopracowanie obrazu. Film nie tylko wygląda po teaserze jako porządnie opowiedziana historia, która wydarzyła się naprawdę, ale także popis aktorski Steve'a Carella. Już wcześniej był wymieniany jako poważny kandydat w wyścigu aktorskim. A kto wie? Może nie tylko Carell nas zaskoczy i Mark Ruffalo otrzyma drugą nominację do Oscara lub kto wie – Channing Tatum..?

2. Carrey i Daniels na planie kontynuacji Głupi i głupszy + Jennifer Lawrence z gościnnym występem w filmie

Od premiery komedii Głupi i głupszy minie w przyszłym roku dwadzieścia lat. Ekipa odpowiedzialna za ten film raz jeszcze zabierze widzów w szaloną podróż z Jimem Carreyem i Jeffem Danielsem w rolach głównych.

3. Need for Speed ma pierwszy zwiastun

Miłośnicy gier wyścigowych z serii Need for Speed nie powinni być zawiedzeni. Zwiastun, który zadebiutował w tym tygodniu oferuje efektowne spojrzenie na pościgi w filmie, intrygę i Aarona Paula w swojej pierwszej dużej roli w blockbusterze. Wydawało mi się, że ciężko będzie się odciąć od formy, jaką proponowała seria Szybcy i wściekli. Okazuje się jednak, że Need for Speed ma szansę stać się początkiem równie kasowej serii.

4. Bardzo oszczędny zwiastun Avengers 2

I kolejny news ze zwiastunem. Tym razem chodzi o sequel kasowego Avengers. Zdjęcia do filmu jeszcze nie rozpoczęły się, obecnie trwa końcowe kompletowanie obsady, a w sieci możemy znaleźć oszczędną zapowiedź kolejnego filmu o drużynie superbohaterów. Jak na razie wszystko wróży powtórkę sukcesu z 2012 roku – Joss Whedon jest dalej reżyserem, główna obsada pozostaje niezmieniona, a nowe postacie są obsadzane rozważnie (świetna decyzja o angażu Jamesa Spadera do roli Ultrona). W tym tygodniu zadebiutował na antenie ABC pierwszy odcinek serialu Agents of S.H.I.E.L.D., którego akcja rozgrywa się po bitwie w Nowym Jorku, ukazanej w Avengers. Dajcie znać na forum co myślicie o początku tej serii.

5. Powstanie serial o Jamesie Gordonie

Choć nie pisaliśmy o tym, to warto wspomnieć o planach FOX. Bruno Heller ma być twórcą serialu Gotham, który opowie losy detektywa Jamesa Gordona zwalczającego przestępczość w Gotham City. Dla wielbicieli Batmana jednak mamy złą nowinę – postać ta nie pojawi się w serii. Nie wiadomo kto miałby wcielić się w główną rolę, ani nie wiadomo czy serial będzie powiązany z innymi adaptacjami DC jak Arrow czy nadchodzący jego spin-off The Flash.

Statystyka
W minionym tygodniu pojawiło się 14 newsów (- 18% co do zeszłego tygodnia) i 21 (+ 31%) komentarzy użytkowników pod nimi. Najwięcej komentarzy pojawiło się pod wiadomością Z planu Szybkich i wściekłych 7. Suma poleceń wiadomości wyniosła w tym tygodniu 50 (- 4%). Najwięcej poleceń zebrał news Pierwszy (bardzo oszczędny) zwiastun Avengers 2.

Kolejnych podobnych przeglądów oczekujcie w każdą niedzielę w godzinach wieczornych.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…