Box Office: Kapitan Hanks płynie po Oscary 5

Kapitan Phillips zarobił w piątek około 8 mln$ i zmierza po około 26 mln$ z całego weekendu. To udany powrót Toma Hanksa na grunt finansowego eldorado. Jego ostatnim prawdziwym przebojem amerykańskich kin był Kod da Vinci z 2006 roku który przyniósł 218 mln$ przy 125 mln$ budżetu. Potencjalnie, za finansowy przebój można byłoby też uznać kontynuację tego filmu, młodsze o 3 lata Anioły i demony, ale wpływy w wysokości 133 mln$ są pewnym rozczarowaniem na tle wyników poprzednika i większego, bo wynoszącego 150 mln$ budżetu.

Tom Hanks

Najnowszy film z Hanksem kosztował 55 mln$, a świetne oceny od widzów przejawiające się w literce A na Cinema Score, i status jednego z oscarowych faworytów pozwalają wierzyć, że film może powalczyć nawet o wpływy w wysokości 130-140 mln$.

Druga z premier tego tygodnia znajduje się jakby na przeciwległym biegunie kinematografii. "Kapitan Phillips" został przyjęty entuzjastycznie przez wspomnianych już widzów, jak i dziennikarzy, przyznających mu 95% pozytywnych opinii na Rotten Tomatoes, tymczasem Maczeta zabija zasłużył sobie jedynie na 30% pochwał. Także widzowie zdawali się nie czekać na kolejną zabawę Roberta Rodrigueza, obraz przyniósł w piątek zaledwie 1.5 mln$, dla porównania pierwsza część zgromadziła w swój premierowy dzień 3.9 mln$, kończąc weekend z wynikiem 11.4 mln$. Druga część Maczety może liczyć na otwarcie na poziomie zaledwie około 4 mln$. Film kosztował 20 mln$, a widzowie dali już chyba jasny i ostateczny sygnał o zgonie tej serii. Nie da się ukryć, że "Maczeta zabija" jest dość wymuszoną kontynuacją. Obraz z 2010 roku zebrał wprawdzie na całym świecie 44 mln$ przy 11 mln$, ale dość przeciętne, aby nie powiedzieć chłodne przyjęcie go przez widzów i krytyków nie pozwalało liczyć na stworzenie nowej franczyzy. Nieliczni widzowie przyznali "Maczecie 2" ocenę B- na Cinema Score.

Na pierwszym miejscu weekendowego box office’u pozostanie Grawitacja, która osiągnęła w piątek bardzo dobre 12-13 mln$ i powinna zakończyć swój drugi weekend ze świetnym wynikiem w przedziale 40-45 mln$, po 10 dniach wyświetlania kosmiczny dramat będzie miał na koncie około 125 mln$ i wydaje się pewnie zmierzać po 250 mln$ z kin północnej Ameryki i status jednego z największych przebojów tego roku.

Premiery następnego tygodnia, w szerokiej dystrybucji to horror Carrie, film sensacyjny Plan ucieczki, i dramat Piąta władza.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…