Ben Foster jako Lance Armstrong na pierwszym oficjalnym zdjęciu + powiększa się obsada filmu

Lance Armstrong i Jan Ullrich podczas Tour de France

Kilka miesięcy temu ogłoszono, że Stephen Frears (Królowa) wyreżyseruje film oparty na historii sportowca Lance'a Armstronga. W główną postać wciela się Ben Foster, a scenariusz autorstwa Johna Hodge'a ma skupić się na walce kolarza z nowotworem, odnoszonych sukcesach aż do skandalu z zeszłego roku. Empire opublikowało pierwsze oficjalne zdjęcie z filmu oraz informacje o nowościach w obsadzie.

Chris O’Dowd otrzymał rolę irlandzkiego dziennikarza sportowego Davida Walsha, który jako jedna z pierwszych osób podejrzewała Armstronga o stosowanie dopingu. Dodatkowo do obsady filmu dołączyli Jesse Plemons (Breaking Bad) i Guillaume Canet (Nie mów nikomu), jednak na chwilę obecną ich rolę są nieznane.

Zdjęcia mają potrwać aż do wczesnej wiosny przyszłego roku. Film nie ma na razie ustalonej daty premiery ani tytułu.

6 listopada w ograniczonej dystrybucji w USA pojawi się w kinach dokumentalny film Kłamstwa Armstronga. Klip z dokumentu wraz z zwiastunem znajdziecie tutaj. Obecnie trwają także prace aż nad 2 innymi biografiami kolarza. Jeden z filmów produkuje Bad Robot na czele z J.J. Abramsem i Bryanem Burkiem, adaptując książkę autorstwa Juliet Macur zatytułowaną Cycle Of Lies: The Fall Of Lance Armstrong. Drugi obraz Red Blooded American zostanie wyreżyserowany przez Jaya Roacha i prawdopodobnie wystąpi w nim Bradley Cooper.

Pierwsze oficjalne zdjęcie:

<a class=

Dla porównania publikujemy prawdziwe zdjęcie z Armstrongiem.


Redox
Redaktor, wer, moderator, dodający zwiastuny, obsługujący fanpage fdb na Facebooku, w końcu kinomaniak. Lubię adaptacje komiksów, filmy z gatunku survival, ale też nie pogardzę dobrym niezależnym kinem. Z seriali nie trawię procedurali, a z muzyki najbardziej przemawia do mnie rock z nurtu psychodelicznego i progresywnego. Na fdb.pl od jesieni 2008 roku.