http://vimeo.com/mironkundzicz

Ang Lee wyreżyseruje A Little Game 0

Pracę nad obrazem A Little Game upadły kilka miesięcy temu. Teraz jednak wszystko zaczyna się od nowa.

Jim Carrey (Ziemskie dziewczyny są łatwe) i Cameron Diaz (Aniołki Charliego 2: Zawrotna szybkość) mieli się wcielić w główne role, natomiast reżyserem miał być Gabriele Muccino (W pogoni za szczęściem).

Ang Lee na planie filmu Tajemnica Brokeback Mountain 2005Ang Lee na planie filmu Tajemnica Brokeback Mountain 2005

Na kilka tygodni przed rozpoczęciem zdjęć, gwiazdy postanowiły odejść z projektu. Został również zwolniony Muccino.

Teraz Ang Lee postanawia wziąć się za ten projekt. Planuje rozpocząć pracę nad filmem, zaraz po skończeniu kręcenia obecnego obrazu Se jie (Lust, Caution).

Wiceprezes Focus Features, James Schamus (Burza lodowa) pracuje właśnie nad kolejną wersją scenariusza, tej romantycznej komedii. Jest to adaptacja francuskiej sztuki A Little Game of Consequence.

Historia będzie opowiadać o szczęśliwie zaręczonej parze, mieszkającej na Brooklynie, która postanawia przeprowadzić eksperyment na swoich przyjaciołach. Rozsiewają więc plotkę o rozpadzie ich związku, aby zobaczyć co na prawdę sądzą o nich, ich znajomi i rodzina.

Ang Lee urodził się na Tajwanie. Ma na swoim koncie kilka znakomitych filmów, jak Rozważna i romantyczna, Przejażdżka z diabłem, Hulk, Przyczajony tygrys, ukryty smok, czy Tajemnica Brokeback Mountain, za którego otrzymał Oscara za reżyserię. Poza tym był nominowany do Oscara za Przyczajony tygrys, ukryty smok. Poza tym zdobył dwa razy Złotego Niedźwiedzia za Rozważna i romantyczna i Przyjęcie weselne, oraz dwa Złote Globy za Tajemnica Brokeback Mountain i Przyczajony tygrys, ukryty smok.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…